Eilses tormis püstitati Eesti purjelaua kiiruserekord

Kolmapäeval, 2. septembri õhtul sõitis Erno Kaasik (EST-2) Pirital purjelauaga Eesti kiiruserekordi 71,5 km/h. Õhtul kella kuue ajal mõõdeti Pirital tuult puhanguti kuni 20m/s, mis andis hea võimaluse purjelaua kiirussõidu rekordi püstitamiseks.

est2-erno-kaasik-est202-martin-ervin.jpg

Kui tugeva tuule tõttu otsustati igakolmapäevane jahtidele korraldatav purjetusvõistlus ära jätta, tähendas see purjelauduritele head võimalust surfata Pirita Top Hotelli taga, kus kiirussõiduks ideaaltingimused – tugev tuul ja olematu lainet.

Eelmine eestlaste kiiruserekord 69 km/h pärineb nelja aasta tagant, mille sõitis välja Martin Ervin (EST-202) Dahabis. Erno Kaasikul õnnestus eile Pirital sõita uskumatu kiiruserekord 71,5 km/h.

Purjelaua kiirussõit e. speed surf kujutab endast eraldi purjelauaklassi võistlust, mida mõõdetakse GPS'i abil. Selle võistlusel osalemiseks saab igaüks ise valida, millal ja kus sõita soovib. Ainuke tingimus Eesti arvestusse pääsemiseks on sõidukohustus Eesti territooriumi vetes. GPS salvestab nii geograafilised kui ka ajalised koordinaadid ning keskmise kiiruse. Edetabelisse lähevad 5 kiireima sõidu 10 sekundi vältel saavutatud keskmised kiirused. Arvesse minevad sõidud peavad olema sõidetud erinevatel kurssidel. Eilse järel läks Erno Kaasik (EST-2) Eesti kiiruse edetabelit juhtima, Andres Kask'i (EST-15) ja Aivar Kajaka (EST-124) ees.

Erno ise kommenteeris sõitu järgmiselt: "Lihtsalt sõita põhimõtteliselt ei saanud, sest puhangud olid ikka päris tugevad. Parim kiirus õnnestus saavutada Topi taga kuna seal ei olnud lainet. GPS'i järgi sain maksimaalseks kiiruseks 71,53 km/h ja 10 sekundi keskmiseks 63,77 km/h."

Kiirusvõistluste info ja edetabel asuvad: www.gps-speedsurfing.com

Eesti Purjelaualiit on spordialaliit, mis ühendab purjelauasõiduga tegelevaid inimesi ja klubisid ning korraldab ala arenguks vajalikke võistlusi ja üritusi nii tõsimeelsetele sportlastele kui ala harrastajatele. Loe lähemalt: www.purjelaualiit.ee

Lisainfo:

Eesti Purjelaualiit
http://epl.surf.ee/

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.