Saaremaa Laevakompanii müüs parvlaeva Scania

Saaremaa Laevakompanii teatel sõlmis ettevõte teisipäeval lepingu parvlaeva Scania müügiks.

Saaremaa Laevakompanii juhatuse esimehe Tõnis Rihvki sõnul on laev praeguseks hetkeks ka juba ostjale üle antud. „Ostja on Itaalia laevakompanii, kelle nime me vastavalt poolte kokkuleppele avalikustada ei saa. Usume, et nad kannavad Scania eest hästi hoolt ning laev teenib neid veel pikki aastaid sama truult kui meie saarte reisijaid seni,“ lausus Rihvk.

Tehingu maht on vastavalt osapoolte kokkuleppele konfidentsiaalne.

„Scania oli ja on hea laev ning nukker on näha teda lahkumas, ent Väinamere reisijate vajadused on kümne aasta jooksul kasvanud ning nende teenindamiseks võtab teatepulga üle meie uus parvlaev Muhumaa,“ lisas Rihvk.

Parvlaev Scania tegi oma viimase reisi Väinameres Rohuküla–Heltermaa liinil esmaspäeva hommikul kl 6.30. Lähipäevil siirdub laev Itaaliasse, juba täna õhtust alates kannab laev Itaalia lippu.

ML Scania on ehitatud 1972. aastal Taanis Aalborgi laevatehases. Scania mahutab 80 sõidukit ja 400 reisijat. Saaremaa Laevakompanii ostis laeva 1999. aastal, tänavu 10. märtsil täitus Scanial 10 aastat Eesti lipu all sõitmist. Selle aja jooksul on ta teenindanud erinevaid liine. Laeva süvise optimaalsus võimaldas sõita nii Heltermaa–Rohuküla kui ka Kuivastu–Virtsu liinil, rahvusvahelisel Mõntu–Ventspilsi liinil seilas Scania suviti aastail 2005-2008. Aastatel 2001–2002 oli Scania ligi kolm kuud Fääri saarte käsutuses.

Saaremaa Laevakompanii pressiteade

One thought to “Saaremaa Laevakompanii müüs parvlaeva Scania”

  1. Näe mõnel teisel seisab siin 5 laeva millest lahti ei saa, saarlased aga ärisid oma laevukese kiiruga maha. Kes otsib, see leiab!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.