Lahkub parvlaev Viire

AS Saaremaa Laevakompanii pressiteade

Parvlaev Viire lõpetab oma teenistuse Kuivastu-Virtsu liinil pühapäeval, 11. oktoobril, mis jääb ühtlasi laeva viimaseks tööpäevaks Väinamerel.

Saaremaa Laevakompanii tegevdirektori Tõnis Rihvki sõnul on Viire seni suurima sõidukite mahutavusega laev Lääne-Eesti saarte ja mandri vahelises parvlaevaühenduses. „Viire on tublilt teenindanud reisijaid igal aastal jäävabal ajal hooajaliselt aprillist novembrini. Ehkki reisijate mugavuse seisukohast olid Viirel meie teiste laevadega võrreldes ehk veidi tagasihoidlikumad võimalused, olid tema eeliseks ja tugevuseks suurem sõidukite mahutavus ja laadimiskiirus, mis on eriti oluline tippajal – Viire suutis korraga peale 140 sõidukit ning vähendada järjekorda sellega koguni umbes kilomeetri võrra," rääkis Rihvk. „2010. aasta kõrghooajaks saab mõlemal liinil siiski olema uus ja veelgi suurem parvlaev ning seeläbi saab olema parvlaevaühendus saarte ja mandri vahel nii kiirem kui ka mugavam," lisas Rihvk.

Viire teenindas Väinamerel reisijaid Taani omanikfirmaga sõlmitud rendilepingu alusel, mille tähtaeg lõppes tänavu oktoobris. „Meil on kahju näha Viiret lahkumas ning täname Saaremaa Laevakompanii nimel vaprat laeva ja tublit laevameeskonda, kelle seas ka kaptenid Viktor Rohtla ja Ants Mets, nende aastakümne pikkuse tehtud töö eest," avaldas Rihvk.

Viire on valminud 1989. aastal Inglismaal North East Shipbuilders Ltd. Sunderlandis. Saaremaa Laevakompanii rentis algselt Difko Korsør nime kandnud parvlaeva 1999. aastal Taani firmalt, kelle all ta sõitis Nyborgi-Korsøri liinil. Alates sellest ajast Kuivastu-Virtsu liini teenindanud parvlaev sai Väinamerele tulles uue nime Viirelaiu järgi.

Viire meeskonnaliikmed paigutatakse ümber teistele laevadele.

Väinamere parvlaevaliine teenindavad parvlaevad Regula, Ofelia, Scania, St Ola, Harilaid ja Kõrgelaid. 2010. aasta alguses jõuab kohale ka esimene uus parvlaev, mis asub sõitma Hiiumaad ja mandrit ühendaval liinil, kevadel on teist uut parvlaeva oodata Kuivastu-Virtsu liinile.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.