Õed Umbid võitsid Ukraina meistrivõistlustelt kulla, Karpak hõbeda

Sevastopolis toimunud Ukraina meistrivõistlustel pälvisid Marjaliisa ja Elise Umb (PSS Maru) 470 klassis naiste arvestuses meistritiitli, Deniss Karpak (Karpak Sailing Team) võitis Finn klassis hõbemedali.

470 klassis osalesid 34 paatkonda, neist üheksa naised. Esikoha pälvisid valgevenelased Sergei Desjukevits – Pavel Lagunov, teiseks tulid ukrainlased Juri Zuraljov – Pavlo Matsuev ning kolmandaks valgevenelased Danila Odintsov/Kirill Vilgelm. Naiste arvestuses esikoha võitnud Marjaliisa ja Elise Umb jõudsid üldarvestuses kuuendale kohale, hõbedale tulnud ukrainlannad Anastassia Kolomietz – Taisia Borodina paiknesid üldarvestuses seitsmendal kohal ning pronksi saanud valgevenelannad Aleksandra Ozernaja – Alla Vernikovits 11. kohal.

Finn klassis võistlesid 10 sportlast. Kulla võttis ukrainlane Aleksey Borisov, esimesi kuid Finnil treeniv Deniss Karpak võitis kolm sõitu ning võitles kokkuvõttes välja hõbeda, pronksile tuli ukrainlane Anton Sadchikov.

Ukraina meistrivõistlusi saatsid muutlikud ilmastikuolud. Kahel päeval jäid sõidud ära tugeva tuule, ühel päeval aga tuuletuse tõttu, valdavalt võisteldi siiski tugevates, kuni 13m/s kiirusega keerutavates ja puhangulistes maatuultes.