Hiiumaal toimunud purjelauavõistluse võitis Aivar Keskküla

bacardi-fun-2009-iv-etapp-hiiumaal.jpg Nädalavahetusel Hiiumaal toimunud Bacardi Fun purjelauavõistluse 4. etapp lõpetas amatööride 2009. aasta võistlushooaja. Etapivõit läks Aivar Keskkülale, parim juunior oli Peeter Kask ning naistest oli parim Annika Valkna.

Purjelauavõistlusele eelnenud nädalal oli ilmaprognoos võistluste jaoks suurepärane, ennustusega kuni 10 m/s tuult. Tegelikkuses oli aga tuuletugevus tunduvalt kesisem. Laupäeval puhus edelatuul tugevusega 5 m/s, millega õnnestus pidada 6 võistlussõitu. Esimese päeva lõpuks juhtis võistlust Jaanud Ree, kellele järgnesid Raivo Saarm ja Aivar Kajakas.

Pühapäeval puhus tuul vaid 2-3 m/s, suunaga kirdest. Sõideti 3 võistlussõitu ja kui eelmisel päeval oli eelis formula varustusega sõitjatel, siis sellistes tuuleoludes olid trumbid selgelt svertlaudadega sõitjate käes. Võistluse võit läkski taktikaliselt õige valiku teinud Aivar Keskkülale, kes teisel päeval sõitis sverdiga lauaga. Parim juunior Peeter Kask oli üldarvestuses kolmas ning parim naine Annika Valkna sõitis üldarvestuses välja tubli 10. koha. Mõlemal päeval sõideti külgtuule suunas paigutatud slaalomirada. Kokku võttis võistlusest osa 33 sõitjat.

Purjelauavõistluse Bacardi Fun 2009 kolm eelnevat etappi on toimunud Pärnus, Tallinnas ja Saaremaal. Hiiumaal toimus see võistlus esmakordselt.
"Eks tuult oleks võinud rohkem olla, muud tingimused olid võistlemiseks head. Esialgse tagasiside põhjal otsustades saime võistluste korraldamisega hästi hakkama, kõik sujus ja ootamatuseid ei olnud", ütles võistluste korraldaja Martin Berkmann Hiiumaa Surfiklubist.

Eesti Purjelaualiit on spordialaliit, mis ühendab purjelauasõiduga tegelevaid inimesi ja klubisid ning korraldab ala arenguks vajalikke võistlusi ja üritusi nii tõsimeelsetele sportlastele kui ala harrastajatele.
Loe lähemalt: www.purjelaualiit.ee

Lisainfo:

Eleny Vahter
Eesti Purjelaualiit
http://epl.surf.ee/

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.