BLRTs valmis Ahvenamaa parvlaev Skarven

Täna, 13. augustil toimub pidulik nimeandmistseremoonia, mis tähistab Ahvenamaa valitsuse poolt tellitud parvlaeva valmimist. BLRT Klaipeda tehases ehitatud, ligi 150 miljonit krooni maksnud reisipraam hakkab kandma nime Skarven.

1A klassi praam arendab kiirust 13,5 sõlme ehk 26 km/h. Laev on 65,4 m pikk ja 13 m lai. Laeva dekk on spetsiaalselt tugevdatud kandevõimeks 225 tonni. Skarveni pardale mahub 250 reisijat ja 60 sõidukit.

See on esimene Baltikumis ehitatud uue generatsiooni parvlaev, mis on kohandatud ka puuetega inimestele. Alus omab rohelist passi, mis kinnitab laevaehitusprotsessi ning hilisema utiliseerimise vastavust keskkonna nõuetele.

Laevaehituses said rakendust 150 inimest, kaasa lõi üle 30 alltöövõtja. Tänu kaasaegsele juhtimistehnoloogiale kuulub laevameeskonda 4 meremeest.

Skarven hakkab tööle väga rasketes jääoludes, kuna teekond Degerbyst Svinosse ületab Turu Stokholmi liini, mis talvel on ääristatud kõrgete jäävallidega.

BLRT Grupi juhatuse esimehe Fjodor Bermani sõnul on ettevõtte strateegiline suund just kuni 100 meetriste reisiparvlaevade ning spetsiaallaevade ehitus. Antud vallas on meil parim oskusteave ning tehnilised võimalused. Selle tõestuseks võib lugeda, et just BLRT Grupp valiti Ahvenamaa valitsuse poolt avaliku konkursi korras välja ehitamaks laeva ajaloolisse laevaehituskeskusesse Ahvenamaale. Konkursile laekus kokku viis pakkumist, määravateks teguriteks said kvaliteet ja hind. Käimas on muuhulgas ka kolme veidi suurema reisiparvlaeva ehitus Saaremaa Laevakompaniile.

Ahvenamaa on rohkem kui 6500 saarest koosnev saarestik Läänemere põhjaosas, mis moodustab 26 500 elanikuga autonoomse Ahvenamaa maakonna. Saarte vahelist ühendust peavad kümmekond reisipraami. Neist uusim valmis kümmekond aastat tagasi Soome Naantali laevatehases, mis tänaseks kuulub samuti BLRT Gruppi. Ahvenamaa on oma soodsa asukoha tõttu kujunenud Läänemere laevanduskeskuseks.

Kontserni BLRT Grupp põhilised tegevusalad on laevaehitus, laevaremont, metalltarindite valmistamine, metallide müük, sadama- ja stividoriteenused, masinaehitus, vanametalli töötlemine, autotranspordi teenused, meditsiiniliste- ning tööstusgaaside müük. BLRT Gruppi kuulub 65 tütarettevõtet Eestis, Lätis, Leedus, Ukrainas, Venemaal, Soomes ja Norras. Eesti kapitalil põhinev BLRT Grupp on loonud siin ligi 2000 töökohta. Ka piiritagused tütarettevõted pakuvad tööd ligi 1600 inimesele.

BLRT pressiteade

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.