Karpak saavutas Hyeres’i MK-etapil 8. koha, õed Umbid tulid 11ndaks

Fotol: Õed Umbid võistlemas Hyeres'is. Autor: Guillaume Durand.

Prantsusmaal Hyeres'is lõppes reedel olümpiapurjetamise MK-sarja neljas etapp 41. Prantsuse olümpianädala regatt (41st Semaine Olympique Francaise), kus medalisõitu pääsenud Deniss Karpak saavutas Finn klassis 8. koha. Naiste 470 klassis purjetavad õed Umbid tulid võistluste kokkuvõttes 11. kohale.

Kümne eelneva võistlussõidu tulemuste põhjal kümne parima seas medalisõitu pääsenud Finn klassi purjetaja Deniss Karpak (Karpak Sailing Team) kogus regati kokkuvõttes 87 punkti, saavutades sõitudes kohad 6, 13, 5, 18, 16, 5, 7 ning võites kümnenda sõidu. Avasõidus kirja saadud valestardi karistuspunktid ning ühe sõidu 34. koht kuulusid vastavalt võistlusjuhendile madalaimate tulemustena mahaarvamisele. Otsustava medalisõidu lõpetas Karpak 8. kohal, mis andis talle ka lõpptulemusena 8. koha. Samuti Finn klassis võistelnud Harles Liiv (Kalevi Jahtklubi) lõpetas võistluse 23. kohaga, kogudes 156 punkti (kohad sõitudes 17, 21, 18, 21, 18, 22, 23, 16). Juunior Lauri Väinsalu (Rein Ottosoni Purjespordikool) tuli 31. kohale 204 punktiga (15, 20, 32, 30, 20, 33, 25, 29) ning Heiko Eesalu (ROPK) sai 39. koha 260 punktiga (30, 44, 17, 37, 33, 42, 23, 38, 40). Finn klassis tuli esikohale horvaat Ivan Kljakovic 31 punktiga. Kokku võistles Finnidel 46 sportlast.

Naiste 470 klassis ühe sõiduvõidu noppinud Marjaliisa ja Elise Umb (PSS Maru) jäid paraku napilt medalisõidust välja ning lõpetasid regati kokkuvõttes 11. kohal 74 punktiga (16, 10, 8, 11, 1, 9, 7, 12). Kuldmedalile tulid 35 punktiga taanlannad Henriette Koch ja Lene Sommer. Naiste 470 klassis olid võistlemas 33 paatkonda.

Laser Standard klassis pääsesid Argo Vooremaa (ROPK) ja Karl-Martin Rammo (ROPK) kvalifikatsioonisõitude tulemuste põhjal hõbegruppi. Argo Vooremaa saavutas lõppkokkuvõttes 50. koha 91 punktiga (24, 11, 6, 15, 9, 20, 5, 1) ning juunior Karl-Martin Rammo 53. koha 115 punktiga (10, 22, 10, 16, 23, 24, 4, 6). Laser Standard klassis tuli võitjaks Qingdao olümpiavõitja Paul Goodison Suurbritanniast 45 punktiga. Võistlejaid oli Laser Standardil kokku 140.

18. aprillil alanud purjetamise MK neljas etapp Semaine Olympique Francaise regatt kulmineerus reedel medalisõitudega, kuhu pääses igas klassis 10 parimat, kes selgitati välja eelmiste päevade võistlussõitude tulemuste põhjal.

Purjetamise maailmakarikasarjast
Purjetamise maailmakarikasarja peetakse esimest korda tänavu. Sari koosneb seitsmest etapist, sportlaste jaoks lähevad kokkuvõttes arvesse seitsmest etapist neli paremat tulemust. Sarja avaetapp peeti detsembris Austraalias – Sail Melbourne The Asia Pacific Regatta, jaanuari lõpus toimus USA-s Rolex Miami olümpiaklasside regatt. Äsja lõppes Hispaanias Palma de Mallorcal Printsess Sofia Karikas, pärast Semaine Olympique Francaise regatti Hyeres'is 18.-24. aprillil siirduvad purjetajad Delta Lloyd regatile Hollandis Medemblikis 27.-31. mail, Kieli nädalale Saksamaal 20.-28. juunil ning Skandia Sail For Gold Regatta Weymouth & Portland Suurbritannias 14.-19. septembril. Maailmakarikale võistlevad ainult olümpiaklassid.