Eesti allkirjastas esimesena rahvusvahelise vrakkide eemaldamise konventsiooni

Reedel, 28. märtsil kirjutas Eesti suursaadik Suurbritannia ja Põhja-Iiri Ühendkuningriigis Margus Laidre Rahvusvahelise Mereorganisatsiooni peakorteris Londonis alla vrakkide eemaldamise 2007. aasta rahvusvahelisele Nairobi konventsioonile. Eesti on esimene riik, kes on selle konventsiooni allkirjastanud.

Konventsioon tagab laevaliiklust, merekeskkonda või rannikualasid ohustavate vrakkide eemaldamise merest väljaspool territoriaalvett. Suursaadik Laidre sõnul täidab konventsioon jõustumisel praegu rahvusvahelises õiguses oleva tühimiku luues esimese ühtse reeglistiku vrakkide kiireks ja tõhusaks eemaldamiseks. „Eesti soov konventsiooniga kiiresti ühineda suurendab meie kui meresõiduriigi usaldusväärsust," märkis ta.

Konventsioon on allkirjastamiseks avatud Rahvusvahelise Mereorganisatsiooni peakorteris Londonis 18. novembrini 2008. Eesti peab konventsiooni pärast allkirjastamist ka ratifitseerima. Konventsioon jõustub rahvusvaheliselt 12 kuud pärast seda, kui 10 riiki on sellele ratifitseerimis- või heakskiitmisreservatsioonita alla kirjutanud või on andnud ratifitseerimis-, heakskiitmis- või ühinemiskirja hoiule peasekretärile.

Foto: Suursaadik Laidre ning Rahvusvahelise Mereorganisatsiooni peasekretär Secretary Efthimios E. Mitropoulos.

Rohkem pilte leiab siit: LINK

VÄLISMINISTEERIUMI PRESSITALITUS

www.vm.ee

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.