Pärnusse luuakse uus merekool? / Maritime school to Pärnu?

Paar nädalat tagasi juhtusin kokku toreda inimesega, Arnoga. Arno on Pärnu linna mere-elu edasiviija ning võib öelda, et ka selle hinges hoidja.
 
Nimelt juhatab ta juba aastaid Eesti Mereakadeemia Pärnu Merenduskeskust. Paari kolleegiga korraldavad nad aastaringselt kursuseid ning koolitavad ka Pärnu Hansagümnaasiumi merendusklassi. Vaim, millega inimesed seal töötavad, on imetlusväärne. Tundub, et raha pole ainus edasiviiv jõud tänapäeva maailmas, vaid alles on ka missioonitunne, milleta selles koolis õppivatest poistest ei saaks mehi. Tööd tehakse hingega ning nagu ma olen aru saanud ja ka koha peal näinud – tööst puudust ei tule!
 
Miks ma sellest kirjutan? Nimelt juhtis Arno minu tähelepanu uuele koostööleppele, mis sõlmiti Pärnus nelja erakonna vahel. Keskerakond, Res Publica, Isamaaliit ning Rahvaliit allkirjastasid 23. oktoobril koostööleppe, mis sai aluseks tööd alustanud koalitsioonile Pärnu linnavolikogus. Lepe sisaldab tegevuskava aastateks 2005-2009 ning koosneb 62 punktist. Meie jaoks kõige huvitavam punkt oli nr. 33 – Toetame Pärnusse merekooli loomist-. Kas tõesti hakatakse merenduse peale rohkem mõtlema? Huvitav oleks teada, millise erakonna poolt taoline ettepanek tuli… Loodame, et see ei jää paljaks tekstireaks suurte lubaduste vahel, vaid midagi ka reaalselt ära tehakse. Hoiame pöialt pulsil!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.