külli haav parapurjetamine noblessner

Puudega inimesed lähevad merepäevadel seilama

TALLINN, 9. juuli, BNS – Lennusadama B2 kai äärde jäävad järgmisel laupäeval peetavatel merepäevadel ootama nii juhtkoerad kui ka tühjad ratastoolid, sest puuetega inimesed liiguvad merel purjede all.

“Füüsiline puue pole piirang – tuul, lained ja purjed töötavad ühtviisi kõigi jaoks, sellepärast korraldangi teist aastat järjest purjetamisprojekti “Erilised Purjetajad”. See on imeline tunne, jagada rõõmu ja vabadust, mis merel purjetamisel tekib,” ütles BNS-ile projekti käivitaja ja korraldaja Külli Haav.

Abikäe purjede trimmimisel ulatab olümpiasurfar Ingrid Puusta, kes oli hea meelega valmis jagama oma teadmisi ja oskusi, et aidata puuetega inimestel uut spordiala proovida.

RS purjetamiskeskuse ja Noblessneri Jahtklubi purjetamiskooli treenerid annavad esmalt kaldal teadmisi tuuleoludest, paadiehitusest ja lihtsamatest manöövritest merel. Peale ABC selgeks saamist tohivad inimesed juba ise purjepaati istuda ning kogenud roolimehe käe all merel käia. Nõuandeid ja infot parapurjetamisvõimaluste kohta jagab Eesti ainus parapurjetaja Anre Nõmme. Surfamist tutvustab olümpiasurfar Ingrid Puusta, kelle Läänemere-ületuse heategevuskampaaniaga koguti samuti “Eriliste Purjetajate” jaoks raha.

Järgmisel laupäeval toimuv parapurjetamise üritus toimub kella 16-19 lennusadama B2 kai juures, alusteks nii paraolümpiaklassi 2.4mR kui sportlikud RS Quest purjekad, lisaks veel 9-meetrine jaht ja purjelauad.

Vanusepiiranguid erivajadustega inimestele osalemiseks ei ole, tähtis on aga end registreerida leheküljel http://bit.ly/2n3Q6BX

Purjetamise proovipäev toimus sel aastal edukalt Pärnu purjetamisnädalal Pärnu Jahtklubis. Juba järgmine on aga tulekul augustis Kuressaare jahisadamas peetavatel Kuressaare merepäevadel.

Foto: Külli Haav

Ingrid Puusta näitab Anne-Lii Pedras-Koltsovile, kuidas soote tõmmata

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.