Väinsalu püsib MK etapil 5. ja Rammo tõusis 16. kohale

ISAF Maailma Karika etapil USA-s Miamis on kahe võistluspäeva järel Lauri Väinsalu hoidmas Finn klassis endiselt 5. positsiooni ning Laser Standardil purjetav Karl-Martin Rammo on kerkinud 16. kohale.

VäinsaluSarnaselt regati avapäevaga oli eile tuult taas napilt ning nii Finn kui Laser Standard klassis saadi kirja vaid üks sõit. Sportlastel tuli panna mängu kõik oma taktikalised oskused.

Finnil seilav Lauri Väinsalu (Rein Ottosoni Purjespordikool) püsib MK etapi jooksul seni peetud kolme sõidu järel 5. kohal.

Sain hea stardi, siis aga tegin ühe kehvapoolse otsuse ning vaatamata edasi tõusvas joones edenenud sõidule lõpetasin seekord 13ndana,“ sõnas sportlane.

Liidriks on Finn klassis tõusnud britt Giles Scott.

Laser Standard klassis ületas Karl-Martin Rammo (ROPK/Tallinna Jahtklubi) finišiliini oma kvalifikatsioonigrupi 6. kohaga ning on kokkuvõttes asetunud 16. positsioonile.

Üles märki jõudsin suisa teisena, aga taganttuule kiirus on asi, mida nii vaikse tuulega hooaja algstaadiumis endiselt otsin. Võistlus on alles noor, loodetavasti saame homme rohkem sõita,“ kommenteeris Rammo.

Laseril püsib esikohal austraallane Tom Burton.

MK etapp kestab laupäevani, mil eelsõitude tulemuste põhjal selgunud iga klassi kümme parimat purjetavad medalisõidus.

Miami MK etapi kodulehekülg ja tulemused: http://mocr.ussailing.org/

ISAF Maailma Karikas koosneb viiest etapist. Sarja avaregatt peeti 12.-19. oktoobril Hiinas Qingdaos. Sellele järgnes 1.-8. detsembril Austraalias Melbourne’is toimunud etapp. 25. jaanuarist 1. veebruarini vältavale Miami osavõistlusele järgneb 29. märtsist 5. aprillini Hispaanias Mallorcal peetav võistlus. Sari lõppeb Prantsusmaal Hyeres’is 19.-26. aprillil aset leidva regatiga.

Purjetamise maailma karika kodulehekülg: http://www.sailing.org/worldcup/

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.