Eesti on Põhja-Euroopa suurimal paadimessil partnermaana väljas 17 ettevõttega

Ettevõtluse Arendamise Sihtasutuse pressiteade, 24.10.2013

Ettevõtluse Arendamise Sihtasutus osaleb koos 17 Eesti ettevõttega, Sihtasutusega Saaremaa Turism ja MTÜga Lääne-Eesti Turism Põhja-Euroopa ning Läänemere suurimal paadimessil Hanseboot 2013, mis toimub 26. oktoobrist kuni 3. novembrini 2013 Saksamaal Hamburgis. Eesti ühisstendi korraldamist rahastab Euroopa Regionaalarengu Fond.

Sel aastal juba 54. korda toimuva paadimessi Hanseboot tänavune partnermaa on Eesti, mis annab hea võimaluse olla huvilistele tavalisest paremini nähtav. Eesti ühisstendi eesmärk on tutvustada kodumaiseid paaditootjaid ja disainiettevõtteid ning Eesti väikesadamaid ja mereturismi võimalusi.

Hallis B6 asuval Eesti ühisstendil, mille pindala on enam kui 700m2, on oma toodetega väljas 14 paaditootjat ning 3 disainiettevõtet. Eesti paviljonis esitletakse laias valikud nii mootorpaate, purjepaate kui teisi erinevaks otstarbeks mõeldud aluseid ning disainiettevõtete poolt väikesadamate välimööblit. Lisaks on Eestit kui reisisihti tutvustav stend messi CharterHalle B1 asukohaga OG.D.409 ja Eesti tutvustus CharterForumil hallis B1 iga päev kell 14.00-14.30.

EASi juhatuse liige Martin Hirvoja rõhutas messi partnermaaks olemise olulisust Eestile: „Partnermaana saame nii Eesti riigile kui ka meie ettevõtjatele pressireiside ja messil toimuvate ürituste kaudu märksa rohkem kajastust kui muidu.” “Sel aastal tutvustame lisaks paaditootjatele ka senisest enam Eestit kui reisisihti. Läänemeri on olnud iidsetest aegadest ühendustee ja ega me pole skandinaavia ega saksa hobilaevnike jaoks geograafiliselt kaugel, pigem peame näitama, et meie sadamad on nende vastuvõtuks valmis ja et meil on, mida pakkuda,” lisas Hirvoja.

Tänavusel messil toimub ka mitme Eesti väikelaeva esmaesitlus. Lingalaid OÜ esitleb kahte täiesti uut mudelit – LingaLaid 402 ja LingaLaid 14. „Valisime esmaesitluseks just Hamburgi tänu klientide väga suurele huvile meie paatide vastu möödunud aasta Hanseboot messil,“ avaldas Lingalaidi OÜ tegevjuht Vahur Poolak. LingaLaid 402 on pealtnäha lihtne mootorpaat, mis sobib ühtaegu nii lõbusõiduks kui kalastamiseks. Tegelikult põhineb selle välimine keredisain võistluspaadilt, millest tulenevalt on LingaLaid 402 lausa uskumatult heade sõiduomadustega. LingaLaid 14 on edasiarendus ühest maailma populaarseimast vabaaja- ja võistluspurjekast – senisest suurem, ruumikam kokpit laseb purjetamisest puhast rõõmu tunda ka kahel sõitjal.

Euroopa juhtivaid kajakitootjaid Tahe Kayaks OÜ esitleb messil kahte uut toodet – Zegul Greenland T ja FIT 132 PE rudder. Tahe Kayaks osaleb Hamburgi messil küll esimest korda, aga just Saksamaa messidel on ka varasemalt väljas oldud. „Osaleme Saksamaa messidel nii otse kui ka läbi oma diilerite, sest Saksamaa on suuruselt kolmas kajakiturg Euroopas ning sel turul klientidele ja edasimüüjatele nähtav olemine on kasvavale edukale ettevõttele eluliselt vajalik,“ kommenteeris Tahe Kayaks OÜ ekspordijuht Janek Tigane. „Soovime Saksamaal kasvada ning muuta oma toodanguga üha rohkemate inimeste elustiili,“ lisas ta.

Esmakordselt Hansebooti messil osalev Alunaut OÜ on spetsialiseerunud peamiselt alumiiniumist mootorpaatide ja purjepaatide valmistamisele. Messil esitleb ettevõte aluseid Alunaut 750 CC ja AC-14, mis on mõlemad sobilikud nii professionaalseks kasutamiseks kui vaba aja veetmiseks.

Flow Boat OÜ näitab messil avalikkusele esmakordselt oma 7m pikkust ja 2,5m laiust katamaraani Flow700, mis pakub inimestele positiivseid elamusi oma ökonoomse mootori, hea stabiilsuse ja manööverdamisvõimega, madala süvise ning mugava kajutiga.

Eesti ühisstendil osalevad ettevõtted on Alunaut OÜ, BoatArt OÜ, Flow Boat OÜ, Kasse Paadid OÜ, Lindvart OÜ, Lingalaid OÜ, Marineworld OÜ, Nordtenwest OÜ, Polar Shipyard OÜ, Ridas Yacht & Composites OÜ, Saare Paat AS, Tahe Kayaks OÜ, Paadisildade OÜ, Tarmetec OÜ, Extery OÜ, Brand Manual OÜ ja Ulaelu OÜ.

Hanseboot on üks mitmekülgseima väljapanekuga paadimesse, mida külastab Põhja-Euroopa ja Saksamaa ärieliit, kellest enamus on ka väikelaevaomanikud. Sellel aastal oodatakse messile ligi 650 eksponenti 25 riigist ning rohkem kui 80 000 külastajat. Messi teisel nädalavahetusel on partnerriigist Eestist ning Taanist, Rootsist, Norrast ja Soomest pärit külastajatele messile sissepääs tasuta.

Messi kodulehekülg – http://hanseboot.de/en/

Messi partnerriigina on Eestil tänavu ka tihedam programm:

  • 24. oktoobril 2013 üritus „Eesti ja Hamburg 10+20“.
  • 25. oktoober 2013 – messi avapressikonverents kell 11.00 hallis B5; vastuvõtt Eesti stendil; messi ametlik avaüritus.
  • 31. oktoober 2013 – Eesti Disainikeskuse poolt korraldatav erialane seminar väikesadamatele „How to make small-craft harbours operate more efficiently?“ kell 14.00 – 15.45 ruumis Copenhagen 2 in Konverentsialal B.
  • 31. oktoober 2013 – Eesti väikelaevaehitajate äriseminar „Challenges of Boating Industry in Europe – Showcase Estonia“ kell 16.00-17.00 ruum Kopenhagen 3 konverentsialal B.
  • 31. oktoober koostööpartneritele ja potentsiaalsetele klientidele kontaktide loomiseks suunatud üritus Eesti stendil.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.