Deniss Karpak on purjetamise maailma edetabelis neljandal kohal

Rahvusvahelise Purjetamisliidu äsja avaldatud värskes maailma edetabelis paikneb Finn klassis purjetav Deniss Karpak kõrgel 4. positsioonil.

Deniss KarpakMullu kevadel mõnda aega paremusjärjestuses lausa esikohta hoidnud Deniss Karpak (KST) on seega tabeli eelmise, kuu aja taguse väljaandega võrreldes oma kohta kolme asetuse võrra parandanud ning peab hetkel tunnistama vaid austraallase Brendan Casey, USA purjetaja Caleb Paine’i ning kanadalase Gregory Douglas’e üleolekut. Kuue positsiooni võrra tõusnud Lauri Väinsalu (ROPK) on hetkel Finn klassi edetabelis 43. kohal ning Martti Kinkari (ROPK) asetuseks on 115.

Laser Standardil on meie purjetajatest parimana Karl-Martin Rammo (ROPK/TJK) hoidmas tublit 14. kohta. Tema seni parimaks tulemuseks on kuu aja tagune 6. asetus. Argo Vooremaa (KJK) paikneb edetabeli 105. ja Kaarel Kruusmägi (SMS) 213. real. Juhtpositsioonil püsib austraallane Tom Burton.

Naiste 470 klassis on Marjaliisa Umb ja Elise Umb (PSS Maru) säilitanud edetabelis 33. koha. Ränkingu tipus asetseb Brasiilia paatkond Fernanda Oliveira ja Ana Luiza Barbachan.

RS:X purjelaual on naiste seas Ingrid Puusta (NYCS) 40. ning meeste hulgas Johannes Ahun (NYCS) 89., Henri Kaar (TE) 91. ja Kevin Jakobson (NYCS) 134. positsioonil. Esikohal on naistest itaallanna Flavia Tartaglini ja meestest britt Nick Dempsey.

Kahemehe ekstreempurjekal 49er on Tõnis Haavel ja Lenart Kivistik (NYCS) paremusjärjestuses hetkeseisuga 74. kohal. Edetabeli tipus paiknevad sakslased Tobias Schadewaldt ja Hannes Baumann.

Laser Radial klassis meie purjetajad hetkel esisaja sisse ei mahu. Parimana on Anna Pohlak (TJK) 108. positsioonil, Anne-Mari Luik (ROPK) aga hoiab 213. kohta. Tabelit juhib austraallanna Krystal Weir.

Match Race distsipliini lahtises maailma edetabelis on eestlastest tugevaim Mati Sepp, olles 25. kohal. Esimese saja sisse mahub ka Harles Liiv, kes hoiab 88. asetust. Naiste matšvõistluse tabelis on Piret Pomerantsi positsiooniks 85. Naiste seas on esikohal Anna Tunnicliffe USA-st, avatud arvestuse liider aga Ian Williams Suurbritanniast.

ISAF maailma edetabel järjestab purjetajad nende viimase 12 kuu jooksul saavutatud parimate võistlustulemuste põhjal. Regatil kogutud punktisumma sõltub kolmest tegurist: võistluse reiting, võistlejate arv regatil ning sportlase tulemus võistlusel. Punkte on võimalik saada ISAF Grade’i omavatel regattidel võisteldes. Edetabeli esinumber on kõrgeima punktide arvuga sportlane kuue regati lõikes. Järgmine edetabelijärjestus avaldatakse 8. aprillil.

ISAF maailma edetabel: http://www.sailing.org/rankings/

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.