TransRussial ühise messistendiga osalemine oli taas edukas

MTÜ Logistika ja Transiidi Assotsiatsiooni pressiteade, 24.04.2012

Juba teist aastat järjest said eestlased TransRussial messipinnal korraldatud ürituse eest peaauhinna. Tegemist on tunnustusega, mis anti välja Logistika ja Transiidi Assotsiatsiooni korraldatud logistikute ühisstendile parima ürituse korraldamise eest.

„Eelmisel aastal oli meie ühisstendi vaieldamatu tõmbenumber Eesti Raudtee segakoor ja pasunakoor. Seal aastal tõi Anne Veski etteaste meie pinnale nii palju huvilisi, et rahvast jätkus ka vahekäikudesse ja kaugemalegi. Õnneks olime ettenägelikult paigutanud stendi seinale suure ekraani, et Anne Veski esinemist oleks näha ka messipinnast kaugemal,“ rääkis Logistika ja Transiidi Assotsiatsiooni esimees Andres Valgerist.

Valgeristi sõnul olid messikorraldajad Veski kutsumisest logistikamessile niivõrd vaimustuses, et andsid Eesti delegatsioonile parima ürituse auhinna kätte juba päev varem toimunud Gala õhtusöögil.

Messi avapäeva konverentsil tutvustas Majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumi asekantsler Eero Pärgmäe Eesti investeerimiskliimat ja osales diskussioonis, kus võeti vaatluse alla logistikavaldkonna rahvusvahelise koostöö küsimused, Venemaa transpordisektori areng, Venemaa astumine WTO-sse ning selle mõju transpordi- ja logistikavaldkonnale. Samal istungil osales ka Venemaa poolt transpordiministri esimene asetäitja Sergei Aristo.

Sillamäe sadama turundusjuhi Andrei Birovi sõnul on Eesti ja Venemaa transpordiettevõtete hea koostöö eeskujuks kõigile teistele ning ka riikide omavahelistele suhetele. „Sellist omavahelist koostööd võiksid teha kõik sektorid,“ sõnas Birov. „Ka Euroopa Liidu koostöö Venemaaga, ühise tolli- ja majandusruumi areng, algab just transpordist ja logistikast,“ lisas Birov.

„See, et peaminister Andrus Ansip kohtus NordStreami esindajatega ja Eesti suurimate logistikafirmade esinduslik delegatsioon osaleb täna ühiselt TransRussial, on nagu Eesti transpordi- ja logistrikamedali kaks poolt, mis täiendavad teineteist. Meie majanduse edukus on sõltunud ja sõltub ka edaspidi eelkõige transpordi- ja logistikasektori arengutest,“ lisas Birov.

Logistika ja Transiidi Assotsiatsiooni juhatuse esimehe Andres Valgeristi sõnul annab messil osalemine hea võimaluse oma logistikasektori arenguid suurele hulgale potentsiaalsetele klientidele tutvustada. “Eestlased on TransRussial käinud juba aastaid, paljudel meie ettevõtetel on seal olemas head koostööpartnerid ja pikaajalised ärisuhted,” sõnas Valgerist. “Eestit tutvustava sõnumi loomisel oleme lähtunud sellest, et Venemaa koostööpartnerite huvi pole otseselt mitte see, mitu sadamat või terminali meil on, vaid nende eesmärk on laiem – teha edukat äri. Eesti ärikeskkonnal on transpordisektori vaatekohast mitmed tugevused: soodne ning lihtne maksusüsteem, vähene bürokraatia, isegi kõige karmimal talvel tõrgeteta töötavad sadamad ja raudtee. Selliste omaduste valguses võib Eesti ärikeskkonda iseloomustada kui äritegemise paradiisi ja nii on ka tänavusel messil logistikaettevõtete ühisstendi sõnumiks “Estonia – Paradise for Your Business”,” selgitas Valgerist.

Korraldajad ise peavad messi juures eriti oluliseks just välisfirmade osalemist, konstruktiivset koostööd rahvusvaheliste organisatsioonidega ning mitmepoolseid läbirääkimisi Euroopa Liiduga, et vältida olukorda, kus Venemaal vastuvõetud seadused võiks saada takistuseks transpordisektori arengule.

24.-27. aprillini Moskvas toimuval TransRussia 2012 messil osalevad Eesti logistikasektori ühisstendiga Logistika ja Transiidi Assotsiatsioon, Alekon Cargo, CF&S Estonia, ESTEVE Terminal, Contimer, EVR Cargo (Eesti Raudtee), Spacecom, Sillamäe Sadam, Tallinna Sadam, Smarten Logistics ja RRK Logistikapargid.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.