Alar Volmer ja Mihkel Kosk lõpetasid Star klassi EM-i 17. kohaga

Eesti Jahtklubide Liidu pressiteade, 20.04.2012

Itaalias San Remos toimunud Euroopa meistrivõistlustel saavutas Eesti Stari meeskond Alar Volmer – Mihkel Kosk 17. kohaga. Masters arvestuses said meie purjetajad auhinnalise teise koha.

Alar VolmerRegati avasõit peeti tugevas üle 10 m/s puhunud tuules ja suurte lainete tingimustes. Avapäeval võtsid liidripositsiooni enda kätte eksmaailmameistrid poolakad Mateusz Kusznierewicz – Dominik Zycki. Alar Volmer – Mihkel Kosk lõpetasid päeva 20. kohaga.

Teisel võistluspäeval sõideti vaiksepoolses tuules tugevusega kuni 5 m/s kaks sõitu. 2008 aasta maailmameistrid Kusznierewicz – Zycki suutsid oma esikohta hoida, finišeerudes sõitudes kolmandana ja teisena. Volmer – Kosk lõpetasid päeva sõidud 47. ja 7. kohaga ning tõusid kokkuvõttes 17-ks.

Peale kolmandal päeval valitsenud tuulevaikust saadi neljandal päeval pidada vaid ühe sõidu, sest tuuleolud muutusid päeva jooksul purjetamise jaoks liiga tugevaks ning peale esimese sõidu finišit saadeti võistlejad kaldale ootama. Liidrina jätkasid endiselt poolakad. Volmer – Kosk lõpetasid päeva ainsa sõidu 36-na.

Regati viimasel päeval peeti muutlikes oludes regati viimane sõit, mille järel kuulutati Euroopa meistriteks poolakad Mateusz Kusznierewicz – Dominik Zycki. Teiseks tulid rootslased Fredrik Lööf – Max Salminen ja kolmandaks norrakad Eivind Melleby – Petter Pedersen. Meie vanameister Alar Volmer koos Mihkel Koskiga lõpetasid viimase sõidu kolmandana ning regati kokkuvõttes 17. kohaga.