BLRT Grupp moderniseeris polaarlaevastiku lipulaeva

BLRT Grupi pressiteade, 12.07.2011

BLRT Gruppi kuuluv laevaremonditehas Turku Repair Yard teostas Arktika uurimises osaleva teadus- ja ekspeditsioonilaeva Akadeemik Fjodorov järjekordse moderniseerimise.

Fedorov30 päeva kestnud tööde käigus paigaldati laevale spetsiaalsed geofüüsilised seadmed merepinnareljeefi seismiliseks sondimiseks ja Arktika uurimiseks. „Kõik projektitööd alates projekti läbitöötamisest ja lõpetades kõikide sõlmede monteerimiseni olid läbi viidud  meie spetsialistide eestvedamisel koostöös Kanada ettevõttega Marine Services International Ltd ja Ameerika ettevõttega ION-GXT Imaging Solutions,“ täpsustas projektijuht Anatoli Gruba. „Kvaliteetselt ja tähtajaks teostatud tööd on kinnituseks sellele, et oleme suutelised taolisi tellimusi nõutaval tasemel teostama,“ lisas ta.

FedorovPeale tööde lõpu suundus laev Soomest Vene ekspeditsiooniga Arktikasse, kus aatomilaev Rossija juhatamisel jätkab oma uurimistööd Põhja-Jäämere eelpolaarsel alal. Uut seadmestikku aitavad kasutada Ameerika spetsialistid. Polaarlaevastiku lipulaeva ekspeditsioonireis Arktikasse toimub Venemaa Maapõue Kasutamise Föderaalagentuuri ülesandel. Laev kuulub Venemaa Arktika ja Antarktika teadus-uurimisinstituudile.

Ettevõttes Turku Repair Yard pole laev Akadeemik Fjodorov esimest korda – eelmisel aastal paigaldati sellele Norra päritolu seadmed Kongsberg meresügavuste ning merealuse pinna uurimiseks. 2011. aasta septembris naaseb Akadeemik Fjodorov Turku paigaldatud seadmete demonteerimiseks.

Turku Repair Yard on laevaehitustehas, mis oli loodud 1989. aastal ja alates 2007. aastast kuulub  kontserni BLRT Grupp koosseisu. Laevatehasele kuulub kõige suurem kuivdokk Põhja-Euroopas (265 mх70 m). Igal aastal teostatakse siin ligi 65 suurt projekti.

FedorovKontserni BLRT Grupp kuulub  66 tütarettevõtet ja 13 ühisettevõtet, mis tegutsevad Eestis, Lätis, Leedus, Soomes, Norras, Venemaal, Poolas ja Ukrainas. Peamisteks tegevusaladeks on laevaehitus, laevaremont, kõrgtehnoloogiliste metallkonstruktsioonide tootmine, masinaehitus, vanametalli töötlemine, stividor- ja sadamateenused ning metalli ja tööstusgaaside ost ja müük.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.