Karl-Martin Rammo tuli Laser klassi juunioride EM-il neljandaks

Rootsis Landskronas äsja lõppenud olümpiaklassi Laser Standard täiskasvanute ning juunioride Euroopa meistrivõistlused olid Eesti koondisele edukad. Juunioride EM-il saavutas Karl-Martin Rammo 4. koha, täiskasvanute EM-il tegi hea esituse 25. kohale sõitnud Argo Vooremaa.

Fotol: Karl-Martin Rammo, foto autor EJL.

Esmaspäevast laupäevani kestnud EM-regatil peeti juunioridele üksteist ning täiskasvanutele kümme sõitu. Tänasele, viimasele võistluspäevale läks Karl-Martin Rammo (Rein Ottosoni Purjespordikool) vastu neljandalt kohalt tagaajaja positsioonilt, olles hõbemedalist 2 punkti ja pronksist 1 punkti kaugusel. Keskmise tugevusega keerutavas maatuules peetud sõidu käigus suutis Karl-Martin oma konkurendid selja taga hoida kuni viimase taganttuuleni, kus mõlemad peakonkurendid meie purjetajast mööda pääsesid. Viimases sõidus tuli nii kirja 21. koht. Rammo tegi tugeva võistluse ning pani kvalifikatsioonisõitudes taskusse ühe võidu ja ühe teise koha ning võitis koguni kaks finaalsõitu, samuti kuulusid talle sõitudes kohad 26, 10, 4, 12, 15, 33. Kokkuvõttes kogutud 67 punktiga kindlustaski Eesti juunioride purjetamiskoondise liige endale sellega senise sportlastee parima tulemuse – juunioride EM-i 4. koha. Euroopa juunioride meistriks tuli sakslane Philipp Buhl 32 punktiga, hõbeda sai hollandlane Gjis Pelt 62 punktiga ja pronksi poolakas Wojciech Zemke 63 punktiga.

Samuti juunioride arvestuses osalenud Martin Sepp (ROPK) lõpetas regati 111. kohaga. Sepal sai kokku 353 punkti, sõitudest on kirjas kohad 54,56,46,40,15,54,52,56,47,44. Juunioride arvestuses võistlesid 122 sportlast.

Täiskasvanute EM-il võistelnud Argo Vooremaa (ROPK) tulemuseks sai hea 25. koht. Vooremaal kogus 140 punkti, sõitudest tulid kohad 23,21,17,15,10,32,16,16,51,22. Samuti täiskasvanute seas võistelnud Henri Raska sai kokkuvõttes 103. koha 366 punktiga (kohad sõitudes: 57,57,BFD,47,43,59,49,34,34,45). Euroopa meistriks krooniti britt Paul Goodison 22 punktiga, hõbedale purjetas hispaanlane Javier Hernandez 46 punktiga, pronksile küproslane Pavlos Kontides 54 punktiga. Täiskasvanute arvestuses on võistlejaid kokku 108.

Juba järgmisel aastal saab Laser Standard klassi Euroopa meistrivõistlustele kaasa elada Tallinnas Pirita lahel.

Eesti Purjetamiskoondise osalemist Laser klassi Euroopa meistrivõistlustel toetasid Starter, Matek, Kultuuriministeerium, Eesti Kultuurkapital ja Eesti Olümpiakomitee.