Spinnakeri regatil ja Zoom8 Euro Cup”il võidutsesid Venemaa ja Soome purjetajad, eestlased samuti pjedestaalil

Lõppenud nädalavahetusel purjetasid Tallinnas Pirital nelja riigi noored Spinnakeri regatil ja Zoom8 Euro Cup'il. Võidukaks osutusid sel korral Venemaa ja Soome purjetajad.

Zoom8 Euro Cup'il võtsid omavahel mõõtu 36 võistlejat kolmest erinevast riigist. Lisaks eestlastele osalesid 6 Soome ning 3 Venemaa purjetajat. Regati võitis ülekaalukalt Alexander Shelting Venemaalt 10 punktiga. Teiseks purjetas Sten Christian Taal (Kalevi Purjespordikool) 22 punktiga ja kolmandaks soomlanna Noora Ruskola 25 punktiga. Tüdrukute arvestuses võitis Noora Ruskola Kätlin Tammiste ja Marilyn Koitnurme ees (mõlemad Rein Ottosoni Purjespordikoolist).

Spinnakeri regatil võistles 64 Optimist klassi purjetajat ning 16 noort klassis Laser 4.7. Lisaks Eestile olid esindatud ka Venemaa, Soome ja Leedu purjetajad. Laser 4.7 klassis oli parim soomlanna Sofia Toroi 9 punktiga. Teisena lõpetas Gert Skatskov (Kalevi Purjespordikool) 12 punktiga ja kolmandana Siim Ots (Saaremaa Merispordiselts) 20 punktiga. Optimistidel võtsid kaksikvõidu Venemaa purjetajad Nikita Ushkov ja Pavel Rasskazov vastavalt 17 ja 20 punktiga. Kolmandaks purjetas soomlane Risto Pesola 25 punktiga. Parima eestlasena sai 8. koha Uku Kuusmaa Haapsalu Purjespordikoolist.

Lisatud fotol: Zoom8 klass stardis. Foto autor: Jaanus Koov