Lohusalus selgusid Eesti meistrid RS:X, Laser Radial ja noorteklasside purjetamises

Eile pidasid Lohusalus 166 sportlast Eestist ja Lätist 158 alusel viimased võistlussõidud Samsung Eesti Karika noorte- ja olümpiaklasside teisel etapil -Tallinna Jahtklubi Karikavõistlustel 2008, kus ühtlasi selgitati Eesti meistrid RS:X, Laser Radial ja noorteklassides.

Kui esimesel kahel võistluspäeval panid tormised ilmastikuolud, 7-13 m/s puhuvad tuuled ja kõrged lained sportlased tõsiselt proovile, siis laupäeval ja pühapäeval andis tuul veidi järgi ning võisteldi 5-8 m/s tuulekiirusega, ent siiski kõrgete lainetega.

Laser Standard, Laser Radial, Finn ja 470 klassid pidasid regatil kokku 9 sõitu, RS:X purjelaudurid 8 sõitu. Noorteklassid võistlesid 8 sõidus, vaid Optimistidel toimus 5 sõitu, kuna kohtunikud otsustasid kahe esimese päeva sõidud väikeste purjetajate ohutust silmas pidades edasi lükata.

Johannes Ahun Lohusalu. EJL

RS:X klassis võitis karikaetapi ja ühtlasi Eesti meistritiitli Johannes Ahun (Surfhouse), kes võitis kindla ülekaaluga kõik kaheksa sõitu ja kogus 7 punkti. Hõbemedalile tuli Jevgeni Bogatõrjov (GALS) 14 punktiga, mehi võistles 3. Alla 19-aastaste ja naiste arvestuses sai kulla Kevin Jakobson (Hawaii Express Purjelauakool) 7 punktiga, hõbeda võttis Kaspar Aasa (Hawaii Express Purjelauakool) 13 punktiga ning pronksi Ingrid Puusta (Hawaii Express Purjelauakool) 19 punktiga, Puusta tuli sellega ka RS:X klassis naiste Eesti meistriks. Klassis võistles 9 surfarit.

Laser Radialil tuli Eesti meistriks esimest aastat selles klassis purjetav Sten-Mark Bachmann (Rein Ottosoni Purjespordikool) 15 punktiga, veel mullu kuulus Bachmannile Samsung Karika võit Zoom8 klassis. Hõbemedali võttis Henri Ingelman (Kalevi Purjespordikool) 29 punktiga ning pronksile jäi Stenver Sondla (Rein Ottosoni Purjespordikool) võrdse punktisummaga. Naiste arvestuses tuli Eesti meistriks kokkuvõttes neljanda koha saanud Anne-Mari Luik (Rein Ottosoni Purjespordikool) 30 punktiga. Laser Radial klassis võistlesid 15 sportlast.

Deniss Karpak Lohusalu. EJL

Laser Standard klassis tuli etapivõitjaks Deniss Karpak (Karpak Sailing Team) 13 punktiga. Teise koha kindlustas pühapäevaste sõitudega Argo Vooremaa (Rein Ottosoni Purjespordikool), kogudes 20 punkti, jättes kolmandaks Karl-Martin Rammo (Rein Ottosoni Purjespordikool) samuti 20 punktiga. Klassis võistlesid 12 sportlast.

Finn klassi sõite valitses Laser Standardi äsja Finni vastu vahetanud Lauri Väinsalu (Rein Ottosoni Purjespordikool), võites kaheksa sõitu ning kogudes 8 punkti. Teiseks tuli Heiko Eesalu (Rein Ottosoni Purjespordikool) 17 punktiga ning kolmandaks Martti Kinkar (Rein Ottosoni Purjespordikool) 25 punktiga. Finne võistles 7 paati.

Kruusmägi-Pomerants Lohusalu. EJL

470 klassis võtsid ülekaaluka võidu esimest hooaega ühes paadis istuvad mullune Samsung Karikavõitja Laser Radial klassis Kaarel Kruusmägi ning Marko Pomerants (Saaremaa Merispordi Selts / Rein Ottosoni Purjespordikool), võites üheksast sõidust seitse ning kogudes 10 punkti. Teise kohaga pidid leppima sarja avaetapi võitnud Marjaliisa ja Elise Umb (PSS Maru) 18 punktiga, kolmanda koha said Henri Tauts ja Oliver Vesi (Rein Ottosoni Purjespordikool) 22 punktiga. Võistlustules olid 7 paatkonda.

Tallinna Jahtklubi Karikavõistlustel selgitati välja Eesti meistrid kõigis noorteklassides. Optimist klassis võitis meistritiitli Karl Kask (Kalevi Purjespordikool) 10 punktiga. Hõbemedal kuulus Kätlin Tammistele (Rein Ottosoni Purjespordikool) 12 punktiga, mis andis talle ka tüdrukute Eesti meistri positsiooni. Kolmandaks tõusis pühapäevaste sõitudega Taavi Taveter (Pärnu Jahtklubi) 16 punktiga. Mullune Eesti meister ja Samsung karikavõitja Kristo Õunap (Saaremaa Merispordi Selts) lõpetas regati 6. kohal 25 punktiga. Optimiste võistles 57.

Zoom8 klassis haaras viimase päeva tulemustega esikoha Roland Mik (Rein Ottosoni Purjespordikool) 13 punktiga, jättes hõbemedalile Anna Pohlaku (Tallinna Jahtklubi) 15 punktiga, Pohlak sai siiski tüdrukute Eesti meistriks. Pronksmedali viis koju Aksel Artus (Saaremaa Merispordi Selts) 17 punktiga. Klassis võistlesid 35 noorpurjetajat.

Laser 4,7 klassis võitis Martin Aljaste (Pärnu Jahtklubi) 16 punktiga, hõbemedalile tuli Gert Skatškov (Kalevi Purjespordikool) 20 punktiga ning kolmandaks sõitis end Mihkel Killo (Pärnu Jahtklubi) 25 punktiga. Tüdrukute arvestuses tuli Eesti meistriks Karen Lepik (Pärnu Jahtklubi), kellele üldarvestuses kuulus 11. koht 70 punktiga. Võistlesid 13 purjetajat.

Techno 293 klassis alla 15-aastaste arvestuses tuli kindlalt kuldmedalile Nikita Rom (Hawaii Express Purjelauakool) 9 punktiga. Teise koha sai Monika Rull (Hawaii Express Purjelauakool) 20 punktiga ning kolmanda Paul Frederik Sild (Haapsalu Purjespordikool) 21 punktiga. Alla 17-aastaste arvestuses võitis meistritiitli Benjamin Siirak (Hawaii Express Purjelauakool) 13 punktiga, teise koha Lisette Parika (Hawaii Express Purjelauakool) 18 punktiga ning kolmanda Sander Sedrik (DAGO) 20 punktiga. Alla 15-aastaseid surfareid võistles 6 ning alla 17-aastaseid 5.

Tallinna Jahtklubi Karikavõistlused 2008 regati korraldas Tallinna Jahtklubi koostöös Eesti Jahtklubide Liiduga.

Samsung Eesti Karikas koosneb kolmest regatist nii noorte- kui olümpiaklassidele. Noorteklassid alustasid Samsung Karikasarja 13.-15. juunil Saaremaal toimunud Roomassaare regatiga ning olümpiaklassid 4.-6. juulil Pirital peetud Viimsi meistrivõistlustega. Noorte kolmas etapp toimub 12.-14. septembril Pärnu Sügisregatil ning olümpiaklasside kolmas etapp sõidetakse 19.-21. septembril Pirital Tallinna nädala regatil. Tallinna nädala regatil selguvad ühtlasi ka Eesti meistrid klassides Laser, Finn, 420 ja 470.