Eesti noorpurjetajad võistlesid juuniorite MM-il

Reedel peeti viimane võistlussõit Taanis Århusis maailma purjetamisföderatsiooni ISAF juuniorite maailmameistrivõistlustel 2008 purjetamises, üle maailma kokku tulnud 250 purjetaja seas võistlesid ka neli noort Eesti sportlast.

2008 Volvo Youth Sailing ISAF World Championship nime kandval MM-regatil peeti seitsme päeva jooksul 12 võistlussõitu. Eesti oli esindatud Laser Standard, Laser Radial ja purjelaudade RS:X klassides.

Laser klassis võistelnud Martin Sepp (Rein Ottosoni Purjespordikool) sai 38. koha 336 punktiga. Juuniorite maailmameistriks krooniti juba teist aastat järjest Pavlos Kontides Küproselt 13 punktiga, Kontides esindab kodumaad ka Qingdao olümpiaregatil. Laser klassis võistlesid 45 noort.

Laser Radial klassis tuli Anne-Mari Luik (Rein Ottosoni Purjespordikool) 23. kohale 220 punktiga. Esikoha võttis ülekaalukalt austraallanna Gabrielle King 19 punktiga, tüdrukuid võistles 40.

Purjelaudade RS:X klassis poiste arvestuses kuulus Frank Haavelile (Hawaii Express Purjelauakool) 25. koht 235 punktiga. 27 võistleja seast võttis tiitli küproslane Michalis Malekkides 26 punktiga.

RS:X klassis tüdrukute arvestuses võitis Ingrid Puusta (Hawaii Express Purjelauakool) 11. koha 105 punktiga. Esimeseks tuli itaallanna Laura Linares 14 punktiga, Linaresele oli see juba kolmas järjestikune juuniorite MM-i kuldmedal. Tüdrukuid võistles 16.

Võistlussõite oli võimalik jälgida ka internetis aadressil http://sportcasting.org/home – iga võistlejapaadile oli kinnitatud GPS-seade, mis võimaldas purjetajatele reaalajas kaasa elada.