Roomassaares selgusid Samsung Eesti Karika noorteklasside avaetapi võitjad

Pühapäeval pidasid 111 noort purjetajat Eestist ja Lätist viimased sõidud Roomassaare regatil, kus kolmepäevase võistluse ning seitsme sõidu tulemusel selgusid ka Samsung Eesti Karika noorteklasside avaetapi võitjad.nikita-rom-autor-ott-kallas-ejl.jpg

Noored sportlased nautisid pühapäevases kahes sõidus ülihead purjetamisilma – päikesepaistet saatis 7 m/s puhuv tuul. Samas said purjetajad regati vältel end proovile panna ka teistsugustes oludes – reedesed kaks sõitu peeti samuti meeldiva purjetamisilmaga, mil puhus keskmine tuul 3-5 m/s ja valitses sobiv merelainetus, ent laupäevases kolmes sõidus tuli rinda pista juba tõsise mereilmaga – sadas vihma ning puhus tuul 5-6 m/s.

Optimist klassis tuli avaetapi võitjaks mullune Samsung Eesti Karikasarja võitja Kristo Õunap (Saaremaa Merispordi Selts), kes võitis seitsmest sõidust neli ning teenis kokku 10 punkti. Teise koha säilitas kõigi kolme võistluspäeva vältel Hardo Niit (Saaremaa Merispordi Selts) 14 punktiga. Kolmandaks tõusis pühapäeval tublid sõidud teinud Taavi Taveter (Pärnu Jahtklubi), kes kogus 22 punkti. Optimistidel võistlesid 50 noort.

Zoom 8 klassis võitis stabiilselt esinenud Aksel Artus (Saaremaa Merispordi Selts), kes tõusis pühapäeval saadud kahe võiduga esimeseks 10 punktiga. Teise koha sai mullusel Zoom 8 MM-il 9. koha saavutanud Anna Pohlak (Tallinna Jahtklubi) 15 punktiga, kolmanda koha pälvis Taavi-Martin Enno (Saaremaa Merispordi Selts) 28 punktiga. Klassis osalesid 31 noorsportlast.

Laser 4,7 klassis noppis esikoha Siim Ots (Saaremaa Merispordi Selts) 6 punktiga. Teise koha sai Martin Aljaste (Pärnu Jahtklubi) 13 punktiga ning kolmanda koha Rimo Timm (Saaremaa Merispordi Selts) 19 punktiga. Laser 4,7 klassis purjetasid 12 noort.

420 klassis võtsid tasavägise kahevõitluse käigus võidu Kalju Saar – Uku Volke 6 punktiga, jättes teisele kohale Siim Kivi – Kenneth Põldemaa 8 punktiga. Mõlemad meeskonnad võistlesid Saaremaa Merispordi Seltsi värvides.

aksel-artus-taga-anna-pohlak-ees-autor-ott-kallas-ejl.jpgTechno 293 klassis võisteldi kahes arvestuses – alla 15-aastased surfarid kasutavad 6.8m2 purje ja alla 17-aastased 7.8m2 suurust purje ning ka tulemustearvestust peetakse neile eraldi. Alla 15-aastaste grupis püsis esikolmiku koosseis muutumatuna kuni regati lõpuni. 6 noorsportlase seast võttis võidu kõik sõidud võitnud Nikita Rom (Hawaii Ekspress Purjelauakool) 6 punktiga, teise koha sai Paul Frederik Sild (Haapsalu Purjespordikool) 12 punktiga ning kolmanda Jessica Parrol (Hawaii Ekspress Purjelauakool) 18 punktiga. Alla 17-aastaste grupis kindlustas 8 purjetaja seast esikoha samuti kõik sõidud võitnud Kevin Jakobson (Hawaii Ekspress Purjelauakool) 6 punktiga, teiseks tõusis Benjamin Siirak 15 punktiga ning kolmanda koha pälvis Lisette Parika 16 punktiga.

Roomassaare regati korraldab Saaremaa Merispordi Selts koostöös Eesti Jahtklubide Liiduga.

Samsung Eesti Karikas koosneb kolmest regatist nii noorte- kui olümpiaklassidele. Olümpiaklassid alustavad Samsung Karikasarja 4.-6. juulil Pirital toimuvate Viimsi meistrivõistlustega, noorte- ja olümpiapurjetajate teine etapp peetakse ühiselt 28.-31. augustil Lohusalus Tallinna Jahtklubi Karikavõistlustel. Noorte kolmas etapp toimub 12.-14. septembril Pärnu Sügisregatil ning olümpiaklasside kolmas etapp sõidetakse 19.-21. septembril Pirital Tallinna nädala regatil.

Lisatud fotodel:

– Nikita Rom Hawaii Ekspress Purjelauakoolist võitis Techno 293 klassis alla 15-aastaste arvestuses.

– Anna Pohlak Tallinna Jahtklubist ja Aksel Artus Saaremaa Merispordi Seltsist heitlemas Zoom8 klassis.

Fotograaf: Ott Kallas / EJL.

Soovi korral on võimalik saada laiem valik fotosid sportlastest.