Deniss Karpak on maailma edetabelis endiselt 6. kohal

Eesti Jahtklubide Liidu pressiteade, 15.12.2014

Värskes purjetamise maailma edetabelis püsib Deniss Karpak 6. kohal. Karl-Martin Rammo asetseb 15., Lauri Väinsalu 26. ja Ingrid Puusta 28. real.

Finn klassis on Deniss Karpak (Karpak Sailing Team) säilitanud enda tabeli eelmiseski järjestuses olnud 6. positsiooni. Lauri Väinsalu (Rein Ottosoni Purjespordikool) koht on hetkel 26. Juhib horvaat Ivan Kljakovic Gaspic.

Laser Standardil on Karl-Martin Rammo (ROPK/Tallinna Jahtklubi) tõusnud edetabelis nelja koha võrra ehk 15ndaks. Esisaja sisse mahub ka 96. positsioonil olev Kaarel Kruusmägi (Saaremaa Merispordi Selts). Esikohal on austraallane Tom Burton.

Naiste RS:X purjelauaklassis on Ingrid Puusta (Noblessneri Jahtklubi) asetunud 28. reale. Liidrina püsib itaallanna Flavia Tartaglini.

Marjaliisa Umb ja Elise Umb (Purjespordiselts Maru) on värskes tabelis naiste 470 klassis 39. kohal. Juhivad prantslannad Camille Lecointre ja Helene Defrance.

Anna Pohlak (TJK) on Laser Radial klassis 46. kohal. Edetabeli tipus troonib hollandlanna Marit Bouwmeester.

49erFX klassis on Kätlin Tammiste ja Anna Maria Sepp tõusnud 51. positsioonile, mis on ühtlasi neile siiani parim tulemus. Juhib Brasiilia naiskondMartine Soffiatti Grael ja Kahena Kunze.

49er klassis on Tõnis Haavel ja Lenart Kivistik (NYCS) säilitanud 94. koha. Esimene positsioon kuulub Taani meeskonnale Jonas Warrer ja Peter Lang.

ISAF maailma edetabel järjestab purjetajad nende viimase 12 kuu jooksul saavutatud parimate võistlustulemuste põhjal. Regatil kogutud punktisumma sõltub kolmest tegurist: võistluse reiting, võistlejate arv regatil ning sportlase tulemus võistlusel. Punkte on võimalik saada ISAF Grade’i omavatel regattidel võisteldes. Edetabeli esinumber on kõrgeima punktide arvuga sportlane kuue regati lõikes.

ISAF maailma edetabel: http://www.sailing.org/ rankings/

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.