BLRT Grupi laevatehase poolt ehitatud laev püstitas kalapüügirekordi

BLRT Grupi pressiteade, 10.06.2014

BLRT Grupi koosseisu kuuluva laevaehitustehase Western Baltija Shipbuilding poolt ehitatud kalatraaler Gitte Henning S349 püüdis ühe merelemineku jooksul Taani mõistes rekordilise koguse kala.

Gitte Henning
Kalapüügitraaler oli merel kolm päeva, püüdes selle ajaga 3281 tonni putassuud. Taani pressi teatel on see Taani kõigi aegade suurim kalasaak. Rekord püstitati juba oma esimesel merelkäigul Püha Kilda saare juurde Välis-Hebriidide saarestikus.

Nagu märkis laeva kipper ja omanik Henning Kjeldsen, veetis traaler sadamas kaks päeva hüdraulika ja muude süsteemide seadistamiseks, mis on uute seadmete puhul üsna tavaline. Tasub märkida, et laeval on innovaatiline ja kõrgtehnoloogiline käitursüsteem, mille tarnijaks on Wärtsilä. Mõneti sarnaneb see hübriidauto mootorile ning aitab kas säästa kütust või siis saavutada suuremat võimsust ning ühes režiimidest võib toimetada laeva kodusadamasse. Laeval on 13 reservuaari jahutatud mereveega (RSW), mis kokku mahutavad kuni 3200 m3 kala. Kala sisse- ja väljalaadimiseks reservuaaridest kasutatakse vaakumsüsteemi. Koostoimes võimaldavadki nimetatud tehnoloogiad niivõrd suuri kalasaake püüda ja transportida.

Laeva kogupikkus on 86,3 m, laius – 17,6 m, kere kaal – 2200 tonni. Laev võib saavutada kiirust kuni 17 sõlme. Maksimaalne meeskonna liikmete arv pardal on 14 inimest.

Lisainformatsioon:
Kogu oma tegevusajaloo jooksul on laevatehas Western Baltija Shipbuilding ehitanud üle 300 kalalaeva, milledest 2010. aastal ehitatud Gitte Henning oli esimene „võtmed kätte“ põhimõttel ehitatud alus. Kokku on tehas viimase nelja aasta jooksul ehitanud 8 laeva ja 10 laevakeret.

Laevatehase Western Baltija Shipbuilding emaettevõte on Western Shipyard, mis kindlustab tööga 1700 spetsialisti ning kuulub Eesti tööstuskontserni BLRT Grupp koosseisu. Praegu töötab kontserni koosseisus üks laevaehitus– ja kolm laevaremonditehast Eestis, Leedus ja Soomes. Kõik kokku osutavad nad kvaliteetseid teenuseid laevade teenindamise kõikidel etappidel, alustades projekteerimisest ja ehitamisest ning lõpetades remondi ja utiliseerimisega.

One thought to “BLRT Grupi laevatehase poolt ehitatud laev püstitas kalapüügirekordi”

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.