Veeteede Amet tellib laevad Kihnu ja Vormsi liinile

Veeteede Ameti pressiteade, 18.04.2011

Veeteede Amet kuulutas täna, 18. aprillil 2011. a välja riigihanke kahe reisiparvlaeva ostmiseks Kihnu ja Vormsi liinile.

Veeteede Ameti logoRiigihanke põhitellimuseks on kahe jääklassiga metallkorpusega reisiparvlaeva ostmine ning lisavõimalus tellida samadel tingimustel ka kolmas laev, mis hakkaks teenindama Sõru-Triigi liini.

Laevu kasutatakse Kihnu ja Vormsi saare teenindamiseks. Vastavalt Majandus- ja Kommunikatsiooniministeeriumilt saadud lähteülesandele peab laevadel olema kohti maksimaalselt 200 reisijale, autotekk peab mahutama 22 sõiduautot või 2 suurt veoautot. Kavandatav laev on 43–45 m pikkune ja 11–13 m laiune, maksimaalne süvis 2,7 meetrit ja kiirust peab arendama vähemalt 12 sõlme. Samuti peab laev omama jääklassi ja olema võimeline liikuma 0,45-meetrises jääs. Lisatellimusena kolmanda laeva ostmise otsuse peab Majandus- ja Kommunikatsiooniministeerium tegema 24 kalendrikuu jooksul pärast hankelepingu sõlmimist.

Projekti rahastatakse Euroopa Regionaalarengu Fondist; laeva ehitusmaksumus selgub pärast lepingu sõlmimist. Laevad tellitakse projekti „Väikesaartega ühenduse pidamiseks laevade soetamine“ raames. Pakkumuste esitamise tähtaeg on 9. juuni 2011.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.