Medalisõit selgitas Miami MK-etapi võitjad

USA-s Miamis lõppenud rahvusvahelise purjetamisliidu ISAF Maailma Karika teisel etapil, Rolex Miami OCR regatil sõitsid olümpiaklasside kümme parimat eile topeltpunktid andnud medalisõidus, mis pani paika ka lõpliku paremusjärjestuse. Eestlaste jaoks sai võistlus läbi juba reedel – avaseeria tulemuste alusel saavutas Karl-Martin Rammo 13. koha, Lauri Väinsalu tuli 18ndaks ning Anne-Mari Luik sai 42. koha.

Laser klassis võidutses rootslane Rasmus Myrgren, hõbedale tuli argentiinlane Julio Alsogaray ning kolmanda koha sõitis kokku kuus päeva väldanud regatil välja 2008. aasta olümpiavõitja, britt Paul Goodison. 103 võistlejast koosnenud laevastikus kuulus Karl-Martin Rammole (Rein Ottosoni Purjespordikool/Tallinna Jahtklubi) 13. koht.

Finnil astusid poodiumile britid – esikoha saavutas Giles Scott, teiseks tuli kolmekordne olümpiavõitja Ben Ainslie ning pronksmedal riputati kaela Andrew Mills’ile. Lauri Väinsalu (ROPK) sai 37 sportlase seas 18. koha.

Laser Radial klassis osutus tugevaimaks Paige Railey USA-st, hõbedale tuli prantslanna Sarah Steyaert ning pronksile belglanna Evi Van Acker. 58 naise seas lõpetas Anne-Mari Luik (ROPK) regati 42. kohaga.

Rolex Miami OCR regatil võistles tänavu 13 paadi- ja purjelauaklassis kokku 716 purjetajat 53 riigist.

Purjetamise maailmakarikasarja peetakse tänavu kolmandat korda. Sari koosneb seitsmest etapist, millest viis peetakse Euroopas, üks Austraalias ning üks USA-s, sportlaste jaoks lähevad kokkuvõttes arvesse seitsmest etapist viis paremat tulemust. Sarja avaetapp peeti 12.-18. detsembril Austraalias – Sail Melbourne The Asia Pacific Regatta. Järgmisena toimub Trofeo SAR Princesa Sofia regatt Hispaanias Palma de Mallorcal 2.-9. aprillini, seejärel prantsuse olümpianädala regatt Semaine Olympique Francaise Hyeres’is 22.-29. aprillil, Delta Lloyd regatt Hollandis Medemblikis 24.-29. mail, Skandia Sail For Gold Regatta 2012 olümpiavetes Weymouth’is & Portlandis Suurbritannias 5.-11. juunil ning viimasena Kieli nädal Saksamaal 18.-22. juunil. Maailma Karikale võistlevad ainult olümpiaklassid.