Deniss Karpak purjetas ennast MK-sarja kokkuvõttes kümnendaks

Eesti Jahtklubide Liidu pressiteade, 14.08.2010

Deniss Karpak
Deniss Karpak / Eesti Jahtklubide Liit

Suurbritannias Weymouthis ja Portlandis lõppes täna rahvusvahelise purjetamisliidu ISAF Maailma Karika viimane, seitsmes etapp Skandia Sail For Gold Regatta, kus Eesti koondist esindanud sportlastest sai Deniss Karpak parimana Finnil 16. koha. Sarja kokkuvõttes viib see Karpaki kümnendaks.

Eesti Jahtklubide Liidu peasekretäri Ott Kallase sõnul oli tegemist väga olulise võistlusega juba sellepärast, et see viidi läbi 2012. aasta Londoni Olümpiamängude purjeregati sadamas: „Tulevastel olümpiavetel võistlemine andis meie OM-kandidaatidele kahtlemata ülivajaliku kogemuse ning võimaluse kohapealsete oludega tutvust teha.“

Seeriaga 7,10,23,12,17,3,28,25,25,8 tegi Deniss Karpak (SK Karpak Sailing Team) Finnil igati korraliku võistluse, kuid eileõhtuse seisuga 16. kohale paigutunud sportlast need tulemused paraku täna kümnele parimale peetud medalisõitu ei viinud. Seega jäigi Karpaki lõpptulemuseks 16. positsioon. Võiduni seilas britt Giles Scott. Teise koha võttis 50 võistlejaga Finn klassis prantslane Jonathan Lobert horvaadi Ivan Kljakovic Gaspici ees.

Naiste 470 klassis alustasid Marjaliisa ja Elise Umb (Purjespordiselts Maru) võistlust tugevalt, paiknedes avapäeva järel 9. kohal, kuid regati edenedes enam sama head minekut näidata ei suutnud ning võistluse lõpetasid õed 29. kohaga. Esikohale tulid 45 paadi konkurentsis jaapanlannad Ai Kondo ja Wakako Tabata, järgnemas Hispaania paatkond Tara Pacheco – Berta Betanzos ning Erin Maxwell ja Isabelle Kinsolving USA-st.

Naisteklassis Laser Radial võistelnud Anna Pohlak (Tallinna Jahtklubi) jätkas kvalifikatsiooni järel hõbefliidis ja sai regati kokkuvõttes 90 naise hulgas 63. koha. Võitis hollandlanna Marit Bouwmeester, soomlanna Sari Multala sai teise koha ning Sara Winther Uus-Meremaalt oli kolmas. Meesteklassis Laser Standard tuli samuti finaalsõitudes hõbelaevastikus purjetanud Karl-Martin Rammo (Rein Ottosoni Purjespordikool) 114. kohale, 175 võistleja seas oli parim austraallane Tom Slingsby. Teiseks tuli britt Paul Goodison ja kolmandaks Michael Leigh Kanadast.

Ka 49er klassis võistelnud Tõnis Haavel ja Lenart Kivistik seilasid finaalis hõbefliidis, lõppkohaks kujunes 45. 59 paatkonna seas tulid võidule austraallased Nathan Outteridge ja Iain Jensen, taanlased Peter Kruger Andersen ja Nicolai Thorsell said teise ning britid Stevie Morrison ja Ben Rhodes kolmanda koha.

Maailmakarikasarja kokkuvõttes:

Finn (144 osalejat) – 1. Edward Wright (GBR), 2. Jonathan Lobert (FRA), 3. Rafa Trujillo Villar (ESP), … 10. Deniss Karpak (EST),56. Lauri Väinsalu (EST)
Laser (322 osalejat) – 1. Javier Hernandez (ESP), 2. Nick Thompson (GBR), 3. Michael Leigh (CAN), … 35. Argo Vooremaa (EST)
470 naised (85 paatkonda) – 1. Ingrid Petitjean – Nadege Douroux (FRA), 2. Emmanuelle Rol – Helene Defrance (FRA), 3. Henriette Koch – Lene Sommer (DEN), … 36. Marjaliisa Umb – Elise Umb (EST)

Teised Eesti purjetajad MK-etappidel punktikohale ei tulnud.

Purjetamise maailmakarikasarja peeti tänavu teist korda. Sari koosneb seitsmest etapist, millest viis peetakse Euroopas, üks Austraalias ning üks USA-s, sportlaste jaoks lähevad kokkuvõttes arvesse seitsmest etapist viis paremat tulemust. Sarja avaetapp peeti 14.-19. detsembril Austraalias – Sail Melbourne The Asia Pacific Regatta. 24.-30. jaanuaril võisteldi USA-s Miamis Rolex Miami Olympic Classes Regatta’l, seejärel Hispaanias Palma de Mallorcas 27. märtsist 2. aprillini toimunud Trofeo SAR Princesa Sofia MAPFRE’l. Neljanda etapina leidis Hyeres’is 23.-30. aprillil aset Semaine Olympique Francaise regatt. 26.-30. mail peetud Delta Lloyd Regatta järel suunduti Kieli nädale regatile Saksamaal 19.-27. juunil ning viimaseks etapiks oli Skandia Sail For Gold Regatta Weymouthis & Portlandis Suurbritannias 9.-14. augustil. Maailmakarikale võistlevad ainult olümpiaklassid.