Tanker Pacific Empire sai loa ühekordseks ülesõiduks remondisadamasse

Veeteede Ameti pressiteade

Aegna saare juures madalikule sõitnud Hongkongi lippu kandev tanker Pacific Empire sai loa ühekordseks ülesõiduks remondisadamasse Gdanskis Poolas. Ülesõit lubatud kuni 12. jaanuarini. Praeguste andmete kohaselt peaks laev ankrualalt L Muugal väljuma laupäeval, 9. jaanuari hommikul kell 9.45.

Veeteede Amet on juhtunust lipuriiki Hongkongi teavitanud. Vastust veel saabunud ei ole, seega ei ole praegu teada, kas õnnetust hakkab juurdlema lipuriik Hongkong või Eesti, kelle vetes õnnetus toimus. Veeteede Ameti laevaõnnetuste juurdluse osakonna inspektorid on töö laeval lõpetanud, materjalid laevaõnnetuse kohta on kogutud, järgneb andmete analüüs.

Laevaõnnetuse põhjused ja asjaolud selguvad juurdluse käigus ning enne asjakohaste andmete analüüsi ei ole võimalik õnnetuse täpset põhjust öelda.

Hongkongi lippu kandev tanker Pacific Empire sõitis Aegna saarest idas madalikule 2. jaanuari varahommikul kell 5.45. Keskkonnareostust ei tekkinud, õnnetuses keegi kannatada ei saanud. Tanker vabastati madalikult sama päeva õhtul kell 21.00, seejärel suundus laev ankrualale Muuga sadama juures. Tuukriülevaatusel tuvastati tankeril Pacific Empire ulatuslikud põhjavigastused vööris ja vasaku parda neljanda ballastitanki piirkonnas.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.