Eesti Jahtklubide Liit nimetas aasta parimad purjesportlased

Eesti Jahtklubide Liit võttis reede õhtul toimud pidulikul hooaja lõpetamisel kokku lõppenud purjetamisaasta ning kuulutas välja aasta parimad purjetajad.

EJL president Jüri Käo ja Rein Ottoson (parim klubi)

Foto autor: Kaupo Kikkas / Eesti Foto

Eesti Jahtklubide Liidu presidendi Jüri Käo sõnul võib lõppenud hooaega julgelt pidada Eesti purjetamise jaoks edukaks. „Meie purjetajad saavutasid häid tulemusi mitmetel rahvusvahelistel tiitlivõistlustel nii olümpia- kui noorteklassides ning nii jääl kui avamerel. Rõõmustasime uudiste üle medalitest, saime nautida tugevaid esitusi ning kaasa elada meie sportlaste individuaalsetele eneseületustele. Neist iga saavutus väärib tunnustust,“ lausus Käo.

Hooaja kokkuvõttes kuulutati välja aasta parimad. Aasta Meespurjetajaks nimetati Finn klassis eduka avahooaja teinud Deniss Karpak, Aasta Naispurjetaja tiitel läks õdede naiskonnale Marjaliisa Umb ja Elise Umb. Aasta Jääpurjetaja tiitli pälvis Vaiko Vooremaa, kes tõi koju DN-klassi Euroopa meistri tiitli. Aasta Treeneri auhinna sai Igor Trofymov ning Aasta Üllataja tiitel omistati Anna Pohlakule, kes tuli kevadel Zoom8 klassis tüdrukute Euroopa meistriks. Aasta Purjelauduriks valiti Martin Ervin, kellele kuulus Formula klassi Euroopa meistrivõistluste 7. koht. Koduse EJL Olümpiapurjetamise Eesti Karikasarja tulemuste põhjal pärjati parimaks klubiks Rein Ottosoni Purjespordikool.

Intensiivne hooaeg peeti ka koduvetes, kus toimus kaks karikasarja – viiest regatist koosnev EJL Olümpiapurjetamise Eesti Karikas ja kolme regatti koondav EJL Avamerepurjetamise Eesti Karikas. „Karikasarjade võistlused viidi läbi igati heal tasemel, tehes silmad ette nii mõnelegi rahvusvahelisele kõrgema kategooria regatile. Kindlasti oli see hea viimane ettevalmistus järgmiseks aastaks, mil Eestil on au ja vastutus korraldada ühel hooajal koguni neli rahvusvahelist tiitlivõistlust,“ rääkis Käo.

„Järgmine aasta on Eesti purjetamisele eriliselt oluline. Need võistlused annavad meile võimaluse olla purjetamisega pildil nii Eestis kui väljaspool ning tõestada end tiitlivõistluste läbiviijatena. Samuti annab see meie purjetajatele hea võimaluse panna end tiitlivõistlustel proovile koduvetes ning kodupubliku toel,“ lisas ta.

Eestis toimuvad 2010. aasta veebruaris jääpurjetamise juunioride MM ja EM, juunikuus Laser Standard ja Laser Radial klasside EM ning juulis-augustis Zoom8 MM ja Melges 24 MM.

Eesti Jahtklubide Liit

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.