Nädalavahetusel toimuvad A. Le Coqi Eesti lahtised Match Race meistrivõistlused

Pirital Tallinna lahel peetakse sel nädalavahetusel, 13.-14. septembril esimesed Match Race Eesti lahtised meistrivõistlused. Maailma edetabelis Grade 3 tasemega hinnatud meistrivõistluste regatil osalevad teiste seas mitmed maailma esisajasse kuuluvad meeskonnad, samuti Eesti purjetamiskuulsused vennad Tõnisted, Peter Saraskin ja Mati Sepp.

Favoriitidena asuvad võitlusesse Eesti meistritiitli eest maailma edetabelis 59. kohal paiknev Jevgeni Nikiforovi meeskond Venemaalt ning 80. koha omanik Robert Ingmani meeskond Soomest. Tugevat konkurentsi pakuvad erinevates kiiljahiklassides mitmete MM-i ja EM-i medalitega pärjatud Mati Sepa, vendade Tõnistete ning Peter Saraskini meeskonnad. Samuti võistlevad Laser Standard klassi koondislased Argo Vooremaa ja juunior Karl-Martin Rammo oma tiimidega. Kokku on Piritale oodata kuni 12 meeskonda Eestist, Soomest, Lätist ja Venemaalt.

A. Le Coq Eesti lahtised Match Race meistrivõistlused toimuvad Pirital Tallinna lahel jõesuudme läheduses. Võistlussõidud algavad laupäeval ja pühapäeval orienteeruvalt kell 10. Laupäeval ning pühapäeva hommikul peetakse sõidud, kus kõik meeskonnad võistlevad üks-ühe vastu. Neli parimat meeskonda kohtuvad poolfinaalis, mis peetakse sõltuvalt ilmastikuoludest pühapäeva lõunal. Pealtvaatajatel on võimalik pühapäeval jälgida merel Sailing.ee jahtidel viimased eelsõite ja elada kaasa poolfinaalidele ja finaalile, võistlusi kommenteerib purjetaja Laur Lumet. Väljasõidud toimuvad kell 10.00, 12.00, 14.00 ja 16.00, võimalikud on väikesed kõikumised vastavalt võistluste ajagraafikule. Kahetunnise pileti hind on 100 krooni, vajalik on eelregistreerimine aadressil alar@sailing.ee.

Match Race distsipliin kujutab meeskondade kahevõitlust – 3-5 liikmelised tiimid võistlevad üks-ühe vastu ning võitlusest väljub üks meeskond võitjana ja teine kaotajana. Seega võtavad igas sõidus mõõtu korraga kaks meeskonda ning ei toimu suuri ühisstarte, nagu purjetamises üldiselt tavaks. Kuna paadid on identsed ning võistlusrada lühike ja tempokas, saab regati võita vaid see meeskond, kellel on läbimõelduim strateegia ja kavalaim taktika, parimad tehnilised oskused ning sujuvaim meeskonnatöö. Match Race kuulub naiste olümpiaprogrammi 2012. aasta Londoni mängudel, meestele oli Match Race olümpiadistsipliiniks aastal 2000 Sydney olümpiaregatil kombinatsioonis Fleet Race'ga.

Regati korraldavad Eesti Match Race Liit ja Prosailing OÜ koostöös Eesti Jahtklubide Liidu, Sailing Center OÜ ja Sailing.ee-ga.

NB Meedial on võimalik jälgida regatti merel, võistlusi kommenteerib Alar Volmer. Väljumisaja kokkuleppimiseks andke palun oma soovist eelnevalt teada: Alar Volmer, alar@sailing.ee.

Lisainfo:

Eesti Match Race Liit
www.matchrace.ee

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.