Piraatide rünnakus hukkus meremees

equatorNii Aafrika ida- kui läänerannik on juba pikemat aega hoidnud tervet maailma pinges. Somaalia idas ja Nigeeria läänes.

Tundub, et rahumeelselt pole probleemi – piraatlust, võimalik lahendadagi. Milline peab olema see sündmus, et maailm saab sellest aru? Kui kaua peavad pered muretsema oma isa, venna või poja pärast, kes on sattunud sõitma laeval, millest kirjutati hommikulehtedes: JÄRJEKORDNE LAEV ON KAAPERDATUD!!!

Mitu meremeest peab elu kaotama? Ehk on piisav ühe raketi teele laskmine tankeri poole? Mul on juba Somaalia piraatide poolt rünnatud laevade lugemine segamini läinud: Jin Yuan Men, Front Voyager, Fonarun Naree, Carre D'as. Need on viimased ohvrid Aafrika rannikul.

Kahjuks on viimane piraatide rünnak Nigeerias, Sambriero jõel nõudnud ühe meremehe elu ning teine on kadunud.

Lamnalco Fulmar was attacked in the early hours of Sunday on the River Sambriero, near Bonny, said Nigerian army spokesman Lieutenant Colonel Musa Sagir.

Commercial databases describe the vessel as operated by Lamnalco Group, a 50/50 joint venture between Royal Boskalis Westminster and Rezayat Group, which operates offshore support vessels in west Africa, the Middle East and eastern Europe.

Lloyd's List's attempts to contact Lamnalco today proved unsuccessful. But the company's website says that a tug called Lamnalco Fulmar is part of its fleet.

Viimane positiivne uudis sellest regioonist andis meile teada, et tundmatu sõjalaev on põhja lasknud Somaalia vetes piraatide laeva ning kinni võtnud 14 pätti.

2 thoughts to “Piraatide rünnakus hukkus meremees”

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.