Kevin Jakobson tuli purjelaudade Techno 293 klassi MM-il 11. kohale

Poolas Sopoti juuniorite, noorte ja veteranide purjelaudade festivali raames peetud Techno 293 klassi maailmameistrivõistlustel tegi tugeva tulemuse Kevin Jakobson, kes võitis alla 17-aastaste poiste arvestuses 11. koha.

Hawaii Ekspress Purjelauakooli sportlane Kevin Jakobson kogus 132 punkti, oma parimate tulemustena sai ta sõitudes kirja 5. ja 9. koha. Maailmameistriks krooniti poolakas Pawel Tarnowski 41 punktiga, hõbemedal kuulus Samuel Sillsile Suurbritanniast 48 punktiga ning pronksmedalile tuli Omer Sofer Iisraelist 69 punktiga. Alla 17-aastaste poiste arvestuses võistlesid 74 sportlast.

Jakobsoni treeneri Jaak Luku sõnul oli MM-regatt Jakobsoni tänavune põhieesmärk. „Kevin on treeninud hooaja algusest alates vaid Techno 293 purjelaua varustusega ning kogunud rohkelt veetunde pea kõigis ilmastikuoludes. Tema 11. kohaga saab rahul olla – hoolimata mõnest hooletusveast sõitis Kevin välja oma hetke maksimumi lähedased tulemused," rääkis Lukk. Sõitudest saadud kogemustepagas andis palju mõtteid koduste treeningute muutmiseks ja varustuse käsitlemistehnika täiustamiseks (Techno293 ja RS:X) purjelaua paadiklassides, lisas ta.

Alla 17-aastaste tüdrukute arvestuses sai Lisette Parika 33. koha 285 punktiga. Maailmameistriks tuli ülekaalukalt prantslanna Helene Noesmoen 12 punktiga, tüdrukuid võistles 34.

Alla 15-aastaste poiste arvestuses võttis Nikita Rom (Hawaii Ekspress Purjelauakool) 44. koha 370 punktiga. Võitjaks tuli prantslane Martin Olmeta 48 punktiga, osalesid 48 poissi.

Alla 15-aastaste tüdrukute arvestuses kuulus Jessica Parrolile (Hawaii Ekspress Purjelauakool) 20. koht 194 punktiga, järgnes Monika Rull 23. kohal 205 punktiga. Tiitlivõidu viis Itaaliasse Catherine Fogli 25 punktiga. Tüdrukuid võistles 25.

Techno 293 klassis võisteldi kahes arvestuses – alla 15-aastased surfarid kasutavad 6.8m2 purje ja alla 17-aastased 7.8m2 suurust purje. Kuue päeva jooksul pidasid alla 17-aastased poisid kokku 11 võistlussõitu, teised klassid selgitasid paremusjärjestuse 10 sõidus. Regati vältel said purjelaudurid tunda erineva tugevusega tuuli, mis varieerus 2,5 m/s kuni 10 m/s. Seetõttu pidid sportlased kokkuvõttes hea tulemuse saamiseks esinema stabiilselt tugevalt kõigis oludes. Kõige keerulisemaks osutuski viimane võistluspäev, mil tormised olud panid noored tõsiselt proovile.

Sopoti juuniorite, noorte ja veteranide purjelaudade festivali raames peeti ka purjelaudade EM ja noorte ja veteranide MM.

Purjelaudade noorte MM-i arvestuses sai RS:X laual sõitev Annika Valkna (Hawaii Ekspress Purjelauakool) 22. koha 206 punktiga. Kuldmedalile tuli prantslane Remi Ledoux 18 punktiga. Sportlasi oli kokku 25, neist 4 tüdrukud, võisteldi ühises arvestuses.

Purjelaudade EM-il, kus ühises arvestuses võistlevad nii noored, täiskasvanud kui veteranid mõlemast soost, võttis 16-aastane Valkna 54. koha 490 punktiga. Euroopa meistriks tuli 24-aastane Poola meespurjelaudur Max Wójcik 19 punktiga, võistlejaid oli 59.

Purjelaudurite osalemist MM-il toetavad Samsung, Starter, KSA Silmakeskus, Kultuuriministeerium, Hasartmängunõukogu ja Kultuurkapital.

Lisatud fotol: Kevin Jakobson Techno 293 klassi MM-il lõpetamas oma parimat sõitu, kus sai kirja 5. koha. Foto autor: Jaak Lukk, Hawaii Ekspress Purjelauakool.