Haavel ja Kivistik asuvad 49er klassi Grand Prix sarjas Soomes 2. kohal

49er klassi meeskond Tõnis Haavel – Lenart Kivistik võistleb Soomes Audi 49er Grand Prix 2008 sarjas, pärast teist etappi asub Eesti ainus selle klassi tiim kokkuvõttes 2. kohal.

Haavel ja Kivistik võitsid laupäeval, 7. juunil toimunud GP sarja esimese etapi, tulles finaalsõidus esimeseks. Teiseks jäänud valitsevad Soome meistrid Janne Uusi-Autti ja Kalle Bask võitsid küll kõik kvalifikatsioonisõidud, ent alistusid finaalis eestlastele poole paadipikkusega. Lauri Lehtinen ja Heikki Soininen said finaalis kolmanda koha.

GP teisel etapil pühapäeval, 8. juunil kuulus Eesti meeskonnale 3. koht. Etapi võitsid Lauri Lehtinen ja Heikki Soininen, teise koha said Immu Kuusi ja Jyrki Järvi.

Haavel ja Kivistik asuvad Audi 49er Grand Prix 2008 kahe etapi järel kokkuvõttes 2. kohal 16 punktiga. Võrdse punktiarvuga hoiavad hetkel esikohta Lauri Lehtinen ja Heikki Soininen ning kolmandal kohal järgnevad Janne Uusi-Autti ja Kalle Bask 14 punktiga.

Sarjas on plaanis 10 etappi, millest võtab osa 12 paatkonda. Iga etapi võit annab meeskonnale Grand Prix arvestuses 10 punkti, teine koht 8 punkti ning kolmas koht 6 punkti. Järgmised viis tiimi saavad vastavalt 5, 4, 3, 2 ja 1 punkti, ülejäänud meeskonnad punkte ei saa.