Karpak võitis Barcelona olümpiapurjetamise nädalalt pronksmedali

7.-11. märtsil Hispaanias toimunud Barcelona Olympic Sailing Week regatil saavutas Kalevi Purjespordikooli sportlane Deniss Karpak 3. koha. Karpak võitis kümnest võistlussõidust kolm, medalisõidus kuulus talle 2. koht. Teistes sõitudes sai sportlane kohad 3, 4, 5, 27, 4, 6, 11 ning platseerus kokkuvõttes 40 punktiga kolmandaks.

Koduvetes võttis esikoha tänavuse MM-i pronksmedalist Javier Hernandez 19 punktiga, teise koha sai itaallane Bottoli Giacomo 39 punktiga. Karpak edestas Ateena olümpiamängudel pronksi ja 2008. aasta MM-il 4. koha võitnud sloveenlast Vasilij Zbogarit, kes jäi 4. kohale 40 punktiga, ning 2003. aasta maailmameistrit portugaallast Gustavo Limat, kellele kuulus 5. koht 44 punktiga.

Barcelona olümpiapurjetamise nädalal võistlesid Laser klassis ka Kaarel Kruusmägi ja Jaan Akermann. Saaremaa Merispordi Seltsi purjetaja Kruusmägi, kes võistleb Laser Standard klassis esimest aastat, sai 21. koha 175 punktiga (22, 23, 18, 22, 29, 20, 18, 28, 26, 20, 6). Äsjasele jääpurjetamise juuniorite maailmameistrile Akermannile Pärnu Jahtklubist kuulus Laseril aga 24. koht 198 punktiga (24, 15, 32, 29, 27, 23, 24, 25, 27, DNC, 4). Regatist võttis osa 42 Laser-purjetajat.