Pärnus lõppes rahvusvaheline Sügisregatt 2007

14.-16. septembril Pärnus toimunud Sügisregatil 2007 panid purjetajad end proovile klassides Optimist , Laser 4,7 ja Laser Radial. Seoses raskete ilmastikuoludega suudeti plaanitud seitsmest võistlussõidust pidada vaid neli.

Optimist klassis tuli võitjaks Marlis Pajarskas Leedust, teine koht kuulus Peeter Kasele ESS Kalev PSK-st, kolmanda koha võttis Kristo Õunap Saaremaa Merispordi Seltsist. Tüdrukute arvestuses võitis Karen Lepik Pärnu Jahtklubist, teiseks tuli Milda Eidukiaviuste Leedust ja kolmandaks Johanna Saareke Pärnu Jahtklubist. Optimistidel võistles 63 noorsportlast.

Laser 4,7 klassi esikoht kuulus Siim Otsale Saaremaa Merispordi Seltsist, teine koht läks Saima Plevpaitele Leedust, kolmanda koha omanikuks sai Henri Ingelman Kalevi Purjespordikoolist. Neidude arvestuse võitis Saima Plevpaite Leedust, teiseks tuli Viktorija Andvulyte Leedust ja kolmandaks Terje Lepik Pärnu Jahtklubist. Klassis võttis osa 15 paati.

Laser Radial klassi tšempioniks krooniti Kaarel Kruusmägi Saaremaa Merispordi Seltsist, teisele kohale sõitis end Jaan Akermann Pärnu Jahtklubist ning kolmandaks tuli Karl Hannes Tagu Pärnu Jahtklubist. Naiste arvestuses saavutas esimese koha Ausra Mileviciute Leedust, teiseks sõitis end Liina Kolk Saaremaa Merispordi Seltsist ja kolmandaks tuli Anna Aile Lätist. Klassis Laser Radiale oli võistlustules 13 paati.

Sügisregati korraldas Pärnu Jahtklubi . Ettevõtmist toetasid firmad Japs M.V.M ., Balbiino ja Frontier.

Pressiteade: Eesti Jahtklubide Liit