Kakumäel avati pidulikult uus merenduskeskus

Haven Kakumäe pressiteade

Neljapäeval avati pidulikult Haven Kakumäe merenduskeskus – uusim väikelaevade sadam Eestis, avalik meelelahutusala koos purjetamiskeskuse, laste purjespordikooli, rannajalgpalliväljaku, rannatennise ja rannavõrkpalli väljakutega. Linti lõikasid majandusminister Kadri Simson ja tegevlinnapea Taavi Aas. Merel peetud lindilõikamist uudistasid sadakond külalist. 

Haven Kakumäe tegevjuhi Neeme Kaarma sõnul tähistab Kakumäe merenduskeskuse avamine ühtlasi Tallinna senisest suuremat avatust merele. Üheks Kakumäe merenduskeskuse eeliseks paljude teiste jahisadamate ees on võimalus ühes kohas võtta vastu ja teenindada erineva suurusega väikelaevu nii suvel kui hoiustada neid talvel, sealhulgas superjahte, suuri aluseid, mis on kuni 30 meetri pikkused ja kuni neljameetrise süvisega.

Ka on jahisadam purjetamiskeskusena ainulaadne, olles Soome lahe esimeseks tõeliseks purjetamisstaadioniks. „Oleme esimene jahisadam, kus saab golfiautoga kaidele sõita, oma külalisi ja varustust transportida. Sellist teenust mujal Läänemere jahisadamates ei pakuta,“ tõstis Kaarma esile keskuses pakutavate teenuste unikaalsust.

Haven Kakumäe merenduskeskuses saavad toimuma nii kohalikud kui rahvusvahelised regatid, match race võistlused, vee-etendused, mereteemalised kultuuriüritused ja muud spordivõistlused. Vastavatud keskuse lahutamatuks osaks on suuresti ekspordile suunatud väikelaevade hooldus- ja teeninduskeskus. Sadamas on võimalik kütusevarusid täiendada tunnustatud kodumaise operaatori Alexela tanklas.

Vaata fotosid avamisest siit: http://bit.ly/2rGJZ4T
Fotode autor: Erlend Štaub

Keskuse loomiseks on omanikud investeerinud 21 miljonit eurot. Merenduskeskuse lõplikul valmimisel on loodud kuni 200 uut töökohta, millega tõusetub Haven Kakumäe piirkonna suurimaks tööandjaks.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.