Haven Kakumäe jahisadam sai sümboolse nurgakivi

Haven Kakumäe pressiteade, 28.10.2016

Reedel Haven Kakumäe pidulikul ankru veeskamise tseremoonial paigaldati jahisadamale sümboolne nurgakivi ehk heideti vette esimene ankur. Lisaks allkirjastasid Tallinna Jahtklubi ja Kakumäe jahisadama arendaja Haven Kakumäe OÜ heade kavatsuste protokolli, mille alusel hakkab Tallinna Jahtklubi tegutsema Haven Kakumäe jahisadamas, avades seal muuhulgas Tallinna Jahtklubi Purjespordikooli filiaali.

Kakumäe jahisadama arendaja Haven Kakumäe OÜ juhatuse esimehe Neeme Kaarma sõnul tähistab ankru vette heitmine Haven Kakumäe jahisadama rajamises uut ja olulist etappi. „Jahisadama ehituses on toimunud silmnähtav areng. Täna tähistame esimese ujuvkai paigaldamist Haven Kakumäe jahisadamasse. Sellest kaist ja sadamast saab kodu paljudele jahtidele ja paatidele, kes veeskavad samuti oma ankru Haven Kakumäe jahisadamasse,“ rääkis Kaarmaa.

Koos ankruga heideti vette traditsiooniline kapsel, kuhu panid oma head soovid teele Veeteede ameti direktor Rene Arikas, Haven Kakumäe jahisadama peatöövõtja BMGS Eesti ehituse projektijuht Aleksei Matvejev, Eesti Jahtklubide Liidu president Egon Elstein, Tallinna Jahtklubi kommodoor Egon Mats, Eesti Meedia juhatuse esimees Sven Nuutmann,  Haven Kakumäe OÜ juhatuse esimees Neeme Kaarmaa ja juhatuse liige Sander Kaus, Haven Kakumäe jahisadama juhataja Indrek Ilves ning Haven Kakumäe OÜ turundusjuht Seva Eremkin.

kakumae-sadama-nurgakivi-3 kakumae-sadama-nurgakivi-4

Ühtlasi allkirjastasid ankru veeskamise tseremoonial Haven Kakumäe OÜ ja Eesti vanim jahtklubi, Tallinna Jahtklubi heade kavatsuste protokolli, mille kohaselt alustavad Haven Kakumäe OÜ ja Tallinna Jahtklubi püsivat koostööd, et muuta Kakumäele arendatav jahisadam kõige esinduslikumaks ja atraktiivsemaks merekeskuseks nii Tallinnas kui ka kogu regioonis. Koostööleppe järgi avab Tallinna Jahtklubi Haven Kakumäe jahisadama valmides seal oma büroo, esindusruumid ning Tallinna Jahtklubi Purjespordikooli filiaali.

Neeme Kaarma sõnul annab koostöö niivõrd väärika jahtklubiga Haven Kakumäe jahisadamale palju lisandväärtust. „Tallinna Jahtklubi näol on tegemist hea koostööpartneriga, kelle tegevus aitab muuta Haven Kakumäe jahisadam üheks olulisemaks merenduskeskuseks Läänemere piirkonnas. Tallinna Jahtklubi Purjespordikooli filiaali rajamine Kakumäe jahisadamasse on purjetamisõppe seisukohalt äärmiselt tähtis, tuues ühe populaarseima spordialani noorteni,“ rääkis Kaarmaa.

Tallinna Jahtklubi kommodoori Egon Matsi sõnul pakub Haven Kakumäe jahisadam selle valmides tõeliselt häid tingimusi kõikidele purjetamishuvilistele. „Mul on hea meel, et Tallinna Jahtklubi saab hakata toimetama Eesti kaasaegseimas jahisadamas, kus on olemas kõik vajalik purjetamise edendamiseks,“ rääkis Mats.

protokolli-allkirjastamine indrek-ilves

Haven Kakumäest on plaanis kujundada piirkonnas oluline merendus- ja vabaajakeskus, mis pakub laia teenuste valikut tehnilistest teenustest vaba aja veetmise võimalusteni. Esimeses etapis rajatakse uus juurdepääsutee – Nooda tee – ning rahvusvahelistele nõuetele vastav jahisadam. Järgmises etapis rajatakse elling ning sadamahoone, kus hakkavad tegutsema jahtklubi ja laste purjetamiskool ning pakutakse muid sportimise ja vaba aja veetmise alusi.

Projektis on suurt tähelepanu pööratud parimate tehnoloogiate kaasamisele ning ressursside säästlikule kasutusele ja ohutusele. Samuti on arvestatud linnaelanike soovidega kogupere puhkamisvõimaluste mitmekesistamiseks ja tulevase mereäärse kompleksi ühendamiseks olemasolevate  rekreatsioonialadega. Ühtlasi toetab Haven Kakumäe OÜ purjetamistundide andmist Haabersti üldhariduskoolide õpilastele kehalise kasvatuse tundide raames alates 2017. aasta sügisest, mil Kakumäe jahisadam avatakse.

Haven Kakumäest kujuneb selle valmimisel Soome lahe ja Balti riikide kõige moodsam sadamataristu, mis pakub sadamateenuseid kuni 30 meetri pikkustele kuni 4-meetrise süvisega laevadele. Lisaks valmib talvehoiuks mõeldud mugav paadihotell. Haven Kakumäe loodab jahisadama avada esimestele külastajatele 2017. aasta maikuus.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.