Muhu Väina regatil Muhumaalt ühe päevaga kahed tulemused

Pühapäeval kell 14 anti start Muhu Väina regati esimesele etapile Pärnust Kuivastusse. Vastavalt grupile pidid jahid läbima 50-70 miili. Esimesed jahid olid finišis veidi pärast südaööd, viimased veidi enne kella 4 hommikul. Teine etapp, Kuivastu ringi 11-20 miili sõideti hilisel pärastlõunal suurepärastes tingimustes.

Pärnust Kuivastusse sõites olid ilmaolud purjetajate jaoks enamasti soodsad. Muhu Väina regatile omaselt tuul keerutas ja ei vastanud varasemale tuuleennustusele, kuid päevast päiksesooja ja suisa vahemerelist tuult jätkus õhtuni. Distantsi lõpuosas tõusis tuul kuni kaheteist meetrini sekundis tõstes osade jahtide kiirusi kuni 10 sõlmeni. Sellise pika distantsi peale oli finiš üllatavalt tihe ja vahed jahtide vahel väga väikesed.

ORC1 grupis võttis etapivõidu 2009. ja 2010. aasta Muhu Väina regati võitja, Kalev Jahtklubi jaht Forte EST475 Jaak Jõgi meeskonnaga. Etapi läbimiseks kulus neil kümme ja pool tundi. Teise koha sai Hiiumaa klubi Dagö jaht Amserv EST550, roolis Juss Ojala. Kolmandaks tuli Pärnu Jahtklubist Tuule EST408, Kristjan Mugra juhtimisel.

ORC2 grupis sai esimeselt etapilt võidu Pärnu Jahtklubi uus jaht Sugar 2 EST711, roolis Mihkel Kosk. Teise koha sai möödunud aastal samas grupis teise koha saanud Pärnu Jahtklubi jaht Merepärl EST406 Alari Akermanni meeskonnaga. Kolmandaks sõitis Kalev Jahtklubi jaht Silva EST407 Imre Marmori meeskonnaga.

ORC3 grupis läks etapivõit Saaremaa Merispordiseltsi jaht Katarina Jeele EST464 Mart Tamme meeskonnaga. Teise koha võttis kolmanda grupi favoriit, Pärnu Jahtklubi jaht Georg EST278, roolis Sven Feofanov. Kolmanda koha sai möödunud aasta regatil teise koha saanud Kalev Jahtklubi jaht Tessa EST324 Alari Ivansoni juhtimisel.

ORC4 grupis kordas esikolmik möödunud aasta Muhu Väina regati esikolmikut. Etapivõit läks ilma üllatusteta Haapsalu Jahtklubi jahile Edasi EST11 Koit Pautsi meeskonnaga, kes on Muhu Väina regati mitmekordne võitja omas klassis. Teise koha sõitis välja Kalev Jahtklubist jaht Leila EST242 Priit Põldmaa meeskonnaga. Kolmanda koha sai Moskva jaht Prizrak RUS331, roolis Dmitry Mostovoi.

LYS1 grupis sai esikoha Kalev Jahtklubi jaht Fanatic EST239 Ain Jalasto meeskonnaga, kes juuni alguses tõi Soome suurimalt, Suursaari regatilt oma klassis Eestisse esikoha. Teisele kohale sõitis end Venemaalt, St Peterburgist pärit jaht Fortuna 2 RUS960, Stanislav Vikhorevi meeskonnaga. Ka kolmas koht läks St. Petersburgi, möödunud aastal Muhu Väina regatil samas klassis kolmanda koha saavutanud jahile Mir RUS908, roolis Alexander Kulikov.

LYS2 grupis sõitis esikohale Toila Jahtklubi esindav Jorjen 2 EST49, roolis Mait Põdra. Teise koha sai Saaremaa Merispordiseltsi jaht Sinilind EST309, Vahur Grünthali juhtimisel. Kolmandaks sõitis end Haapsalu Jahtklubi jaht Black Bird EST574, roolis Tarmo Polli.

Folkbootide klassi parim esimesel etapil oli oodatult möödunud aasta folkbootide regativõitja, Tapurla klubi jaht Tuuli EST F-18, Olev Oolupi juhtimisel. Teiseks sõitis end Saaremaa Merispordiseltsi jaht Ahti EST F-19, roolis Ott Kolk. Kolmanda koha sai regati vanim, Kalev Jahtklubi jaht Svea EST F-23, roolijaks Hard Perk.

Tänast Kuivastu ringi saatis reibas edelatuul ja mõnus päikesepaiste, mis tegi etapist nauditava nii purjetajate kui ka merel või kaldal oleva publiku jaoks. Nii stardid kui ka märgivõtud panid proovile purjetajate oskused ja kogemused.

ORC1 grupis oli teise etapi esikolmik sama, mis esimesel etapil – esikoha võttis Forte EST475 (KJK), roolis Jaak Jõgi, teise koha Amserv EST550 (Dagö), roolis Juss Ojala ja kolmandaks tuli Tuule EST408, Kristjan Mugra juhtimisel.

ORC2 grupis võtsid kolmikvõidu Pärnu Jahtklubi jahid. Võidu sia Sugar 2 EST711, kapten Mihkel Kosk. Teise koha sai Põhjakonn EST333, roolis Peeter Volkov. Kolmandaks tuli Merepärl EST406 Alari Akermanni meeskonnaga.

ORC3 grupis võttis võidu jaht Tessa EST324 (KJK) Alari Ivansoni juhtimisel. Teise koha sõitis välja Katarina Jee EST464 (SMS) Mart Tamme meeskonnaga. Kolmandaks tuli jaht Georg EST278 (PJK), roolis Sven Feofanov.

ORC4 grupis sai ka teise etapi võidu Edasi EST11 (HJK) Koit Pautsi meeskonnaga. Teise koha sõitis välja jaht Blanca EST73 (KJK) Jaan Tiidemanniga roolis. Kolmanda koha sai samuti Kalev Jahtklubi jaht Minni EST751, roolis Andres Aavik.

LYS1 grupis sõitis esimeseks jaht Sylvia EST478 (KJK), roolis Aare Kööp. Teise koha sai Fanatic EST239 (KJK) Ain Jalasto meeskonnaga. Kolmandale kohale sõitis Sophia EST480 (SMS), kapten Tiit Sarapuu.

LYS2 grupis võitis ka teise etapi jaht Marie EST223 (SMS), roolis Mart Rätsep. Teise koha sai jaht Kristi EST66 (KJK) Olle Tischleri meeskonnaga. Kolmandaks tuli Toila Jahtklubi jaht Jorjen 2 EST49, roolis Mait Põdra.

Folkbootide klassi esikolmikus muutus vaid teine koht. Parim oli taas Tapurla klubi jaht Tuuli EST F-18, Olev Oolupi juhtimisel. Teiseks sõitis end Topu ESTF-3 (HJK), roolis Toomas Kütt. Kolmanda koha sai Svea EST F-23 (KJK), roolis Hard Perk.