Eesti Jahtklubide Liit nimetas Aasta Purjetajad

Eesti Jahtklubide Liidu pressiteade, 14.01.2012

Eesti Jahtklubide Liit võttis eile õhtul toimunud pidulikul hooaja lõpetamisel kokku möödunud purjetamisaasta, autasustas Olümpia- ja Avamerepurjetamise Eesti karikasarjade parimaid ning kuulutas välja Aasta Purjetajad.

Eesti Jahtklubide Liidu presidendi Jüri Käo sõnul olid aasta säravaimaks tulemuseks võidetud olümpiakohad: „Meie purjetajad olid detsembris Austraalias Perth’is peetud maailmameistrivõistlustel väga edukad – Deniss Karpak saavutas 8. koha ja lunastas Eestile pääsu 2012 Londoni Olümpiamängudele Finn klassis ning Karl-Martin Rammo ja Argo Vooremaa Laser klassis. Sellega sai täidetud üks hooaja olulisemaid eesmärke ning meie tublid sportlased on igati kõrget tunnustust väärt. Kindlasti ootame järgmise aasta kvalifikatsioonivõitlustelt veel olümpiakohtade lisandumist.“

Aasta Meespurjetajaks nimetati Finn klassis väga eduka hooaja teinud Deniss Karpak, Aasta Naispurjetaja tiitel läks aga 470 klassis seilavatele Marjaliisa Umbile ja Elise Umbile. Aasta Jääpurjetaja tiitliga pärjati Monotüüp-XV klassi Euroopa meistreid Vello Jürjot ja Andres Laulu ning Aasta Surfariks on läbi saanud hooajal Formula klassi maailma edetabelis liidrikohta hoidnud Martin Ervin. Aasta Treeneri auhinna pälvis Igor Trofymov ning Aasta Võistlusametnikuks nimetati Andrus Poksi. Aasta Üllataja tiitel kuulub Kätlin Tammistele, kes tuli Zoom8 klassis tüdrukute Euroopa meistriks. Samuti kuulutati välja Aasta Tegu, milleks osutus RS Feva paadiklassi alustamine Eestis.

Aasta Naispurjetajad Marjaliisa Umb ja Elise Umb | Terje Lepp

Olümpiapurjetamise Eesti Karika noorteklassides oli Optimist paadil hooaja parim Markus Lilienthal, Zoom8 klassis Henri Roihu ning Laser 4.7 paadil Henri Lepik, purjelaual Techno 293 aga alla 15 aastaste seas Karl Gregor Baumann ja alla 17 aastaste hulgas Rainer Kasekivi. Esimest aastat karikasarjas võistelnud noorte kahepaadil RS Feva alistasid kõik konkurendid Georg Haud ja Jaan Erik Pihel. Olümpiapaatidel sai Laser Radial naiste ja alla 19 aastaste klassis esikoha Anna Pohlak, Laseril Patrick Abner, Finnil Deniss Karpak ja kahepaadil 470 Marjaliisa Umb ja Elise Umb. Olümpiapurjelaual RS:X tuli naiste ja alla 19 aastaste seas võit Roland Mikule ning meeste klassis Johannes Ahunile. Karikasarja tulemuste põhjal autasustati parima klubina Rein Ottosoni Purjespordikooli.

Avamerepurjetamise Eesti Karika suurimate jahtide ehk ORC I grupis teenis esikoha välja jaht Forte meeskond Jaak Jõgi juhtimisel, ORC II grupis Rene Treifeldti tiim Deja vu’l ning ORC III grupis Raiko Lehtsalu roolitav Windwalkeri meeskond. Väikseimate jahtide grupis ORC IV oli parim Koit Pautsi käe all seilav jahtlaev Edasi tiim. Samuti Eesti Karikale võistelnud LYS I grupis vormistas võidu jahil Sylivia purjetav Aare Kööpi  paatkond, LYS II grupis Mart Rätsepa tiim jahil Marie ning LYS III grupis Olev Oolupi meeskond purjekal Tuuli.