Karpak lõpetas MK etapi 11. kohaga

Deniss KarpakEesti Jahtklubide Liidu pressiteade, 28.04.2011

Prantsusmaal Hyeres’is aset leidnud Rahvusvahelise Purjetamisliidu ISAF Maailma Karika neljandal etapil, Semaine Olympique Francaise regatil jäi ülinapilt homme toimuvast medalisõidust välja 11ndaks tulnud Deniss Karpak, õed Umbid said 17. ning Argo Vooremaa 35. koha.

Eilse päeva kokkuvõttes Finn klassis veel 7. asetust hoidnud, kuid täna siiski tagasihoidlikumad 26., 22. ja 13. tulemuse teinud Deniss Karpak (Karpak Sailing Team) sai regati lõpptulemusena 11. koha. Sealjuures jäid kvalifikatsioonis tervelt kaks sõiduvõitu võtnud sportlast kümne parema hulka mahtumisest lahutama vaid paar karistuspunkti. Sama klassi hõbegrupis võistelnud Harles Liiv (ESS Kalev Jahtklubi) sai regati kokkuvõttes 80 mehe seas 73. koha. Medalisõidus stardib liidrina Suurbritannia purjetaja Ben Ainslie.

Marjaliisa Umb ja Elise Umb (Purjespordiselts Maru), kes esindasid Eesti koondist naiste 470 klassis, lisasid täna oma sõitude seeriasse veel 14. tulemuse ning kümne võistlussõidu kokkuvõttes kuulub neile 56 paadi seas 17. koht. Homses medalisõidus naiskond seega samuti ei purjeta. Viimase otsustava võistluspäeva eel on endiselt juhtimas Hispaania tiim Tara Pacheco – Berta Betanzos.

Laser klassis sai Argo Vooremaa (KJK) kuldlaevastiku viimase finaalsõidu tulemusena kirja 34. koha  ning võistluse kokkuvõttes kuulub talle 155 mehe hulgas 35. koht. Karl-Martin Rammo (Rein Ottosoni Purjespordikool/Tallinna Jahtklubi) aga finišeeris täna hõbegrupis 38ndana ning temale on regati lõpptulemuseks 90. koht. Enne medalisõitu hoiab juhtpositsiooni hispaanlane Javier Hernandez.

Kahemehe ekstreempurjekal 49er seilavad Tõnis Haavel ja Lenart Kivistik (Noblessneri Jahtklubi) tulid 67 tiimi arvestuses kokkuvõttes 50ndaks, finaalsõitudes hõbelaevastikus purjetanud meeskonnale olid viimasteks sõidutulemusteks 18, 34, 11 ja 12. Medalisõitu minnes omab kõrgeimat asetust Itaalia paatkond Pietro ja Gianfranco Sibello.

Naisteklassis Laser Radial kuulusid Anna Pohlakule (TJK) täna veel hõbefliidi 33. ja 8. finišitulemus ning võistlus lõppes talle 98 naise seas 57. kohaga. Esikohal on homse medalisõidu eel Sara Winther Uus-Meremaalt.

Kevin Jakobson (Noblessneri Jahtklubi) sai purjelaual RS:X MK etapi kokkuvõttes 90 mehe hulgas 65. koha, tema tänased tulemused olid hõbelaevastikus 15 ja 32. Samas võistlusgrupis tuli Johannes Ahun avaseeria viimastes sõitudes 38ndaks ja 10ndaks ning sportlase lõppkohaks kujunes 69. Henri Kaar (Team Extreme) aga sai 74. koha, olles lisanud oma sõitude seeriasse veel tulemused 32 ja 19. Medalisõitu läheb liidrina poolakas Piotr Myszka.

Purjetamise maailmakarikasarja peetakse tänavu kolmandat korda. Sari koosneb seitsmest etapist, millest viis peetakse Euroopas, üks Austraalias ning üks USA-s. Sportlaste jaoks lähevad kokkuvõttes arvesse seitsmest etapist viis paremat tulemust. Avaetapp sõideti 12.-18. detsembril Austraalias Sail Melbourne – The Asia Pacific Regatta’l, misjärel võisteldi juba USA-s Rolex Miami OCR regatil 23.-29. jaanuaril.  2.-9. aprillil leidis Hispaanias Palma de Mallorcal aset sarja esimene Euroopa osavõistlus: Trofeo S.A.R. Princesa Sofia – MAPFRE regatt. Prantsuse olümpianädala regati järel suunduvad sportlased Hollandisse Medembliki, kus võisteldakse Delta Lloyd regatil 24.-29. mail. Eelviimane etapp on Skandia Sail For Gold Regatta 2012 olümpiavetes Weymouth’is & Portlandis Suurbritannias 5.-11. juunil ning viimaseks Kieli nädal Saksamaal 18.-22. juunil. Maailma Karikale võistlevad ainult olümpiaklassid.

Eesti purjetamiskoondist toetavad Tallinna Sadam, Starter, A.leCoq, Matek, Eesti Loots, LTT, Marinepool, Eesti Olümpiakomitee, Kultuuriministeerium, Eesti Kultuurkapital ja Hasartmängumaksu Nõukogu.