Umbid alustasid Euroopa meistrivõistlusi tugevalt

Marjaliisa ja Elise Umb
Marjaliisa ja Elise Umb / Eesti Jahtklubide Liit

Türgis Istanbulis peetavatel 470 klassi Euroopa meistrivõistlustel on õed Marjaliisa ja Elise Umb (Purjespordiselts Maru) avasõitude järel asetunud tublile 7. kohale.

Teisipäevasel esimesel võistluspäeval purjetajad hoopis kaldale jätnud tuulevaikuse järel tervitas 92 EM-il osalevat paatkonda eile Istanbulis nõrk, pagiline ja keerutav tuul. Marjaliisa ja Elise Umbile sobisid sellised tingimused hästi ning 31 naiskonna seas seilati esimeses sõidus välja seitsmes ning teises üheteistkümnes koht. Kokkuvõttes seitsmendaks platseerunud Umbidel on hetkel sama palju punkte 5. kohta hoidvate itaallannade Conti ja Micoli ning 6. positsioonil paiknevate iisraellannade Coheni ja Mamrieviga.

Naiste arvestuses tegid esimesel päeval kõige paremat sõitu prantslannad – Emmanuelle Rol ja Helene Defrance haarasid liidrikoha, kannul Camille Lecointre ja Mathilde Geron. Kolmandaks on platseerunud Henriette Koch ning Lene Sommer Taanist.

Euroopa meistrivõistlused jätkuvad esmaspäeva, 6. septembrini, mil kümme parimat paatkonda seilavad topeltpunktid andvas medalisõidus, ülejäänud aga viimases finaalsõidus.

Võistlussõite on GPS jälgimissüsteemi abil võimalik Interneti vahendusel reaalajas vaadata veebilehel http://www.onlineracetrack.net/

Võistluste kodulehekülg ja tulemused: http://www.470euro2010.org/

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.