Argo Vooremaa saavutas purjetamise MK etapil 6. koha

Eesti Jahtklubide Liidu 30. aprilli pressiteade

Täna Prantsusmaal Hyeres’is lõppenud rahvusvahelise purjetamisliidu ISAF maailmakarika neljandal etapil, Semaine Olympique Francaise regatil saavutas Laser klassis purjetav Argo Vooremaa suurepärase 6. koha, Finn klassis lõpetas Deniss Karpak võistluse 11. kohaga.

Argo Vooremaa

Vaatamata terve regati kestel valitsenud nõrgale tuulele, mis sundis korraldajaid lausa osa planeeritud võistlussõitudest ära jätma, tegi Argo Vooremaa (Rein Ottosoni Purjespordikool) Laseril tugevad avaseeria sõidud, pääsedes nende tulemusel täna kümnele parimale peetud medalisõitu, mis pani paika võistlejate lõpliku paremusjärjestuse. Medalisõidus finišeeris Vooremaa neljandana ning kokkuvõttes andis see talle 141 võistleja seas 6. koha. Kaarel Kruusmägi (Saaremaa Merispordi Selts) sai 50. koha, Karl-Martin Rammo (ROPK) tuli 77. kohale ning Patrick Abner (ROPK) lõpetas regati 116. kohaga. Laseril osutus parimaks britt Paul Goodison, järgnemas austerlane Andreas Geritzer ja hispaanlane Javier Hernandez.

Finn klassis võistelnud Deniss Karpak (SK Karpak Sailing Team) asetses avaseeria lõppedes 11. positsioonil, jäädes seega paraku medalisõidust kõrvale. Lauri Väinsalu (ROPK) sai kokkuvõttes 26. koha. Võit kuulub horvaat Marin Misurale, teiseks tuli prantslane Thomas Le Breton ja kolmandaks horvaat Ivan Kljakovic Gaspic. Finn klassis osales regatil 52 sportlast.

Marjaliisa ja Elise Umb (PSS Maru) said 470 klassis võistleva 44 naiste paatkonna hulgas 22. koha, esikohale tulid prantslannad Emmanuelle Rol ja Helene Defrance, järgnemas teine Prantsuse paatkond koosseisus Camille Lecointre ja Mathilde Geron. Kolmandaks platseerusid Gil Cohen ja Dana Mamriav Iisraelist.

Laser Radial klassis purjetav Anna Pohlak (Tallinna Jahtklubi) lõpetas võistluse 80 osaleja seas 65. kohaga ning Anne-Mari Luik (ROPK) pidi leppima 72. kohaga. Radialil tuli võitjaks leedulanna Ausra Mileviciute, teine koht läks Charlotte Dobsonile Suurbritanniast ja kolmas koht kuulub Tatiana Drozdovskayle Valgevenest.

Purjetamise maailmakarikasarja peetakse tänavu teist korda. Sari koosneb seitsmest etapist, millest viis peetakse Euroopas, üks Austraalias ning üks USA-s, sportlaste jaoks lähevad kokkuvõttes arvesse seitsmest etapist viis paremat tulemust. Sarja avaetapp peeti 14.-19. detsembril Austraalias – Sail Melbourne The Asia Pacific Regatta. 24.-30. jaanuaril võisteldi USA-s Miamis Rolex Miami Olympic Classes Regatta’l, seejärel Hispaanias Palma de Mallorcas 27. märtsist 2. aprillini toimunud Trofeo SAR Princesa Sofia MAPFRE’l. Peale Hyeres’is toimunud prantsuse olümpianädala regatti suundutakse Hollandis Medemblikis 26.-30. mail aset leidvale Delta Lloyd Regatta’le. Kuuendaks etapiks on Kieli nädal Saksamaal 19.-27. juunil ning viimaseks Skandia Sail For Gold Regatta Weymouth & Portlandis Suurbritannias 9.-14. augustil. Maailmakarikale võistlevad ainult olümpiaklassid.