Selgusid Eesti meistrid ja Samsung Eesti Karika võitjad purjetamises

Pirital selgusid pühapäeval kolmepäevase Tallinna nädal 2008 regati käigus Eesti meistrid klassides Laser Standard, Finn ja 470, samuti said sellega punkti Samsung Eesti Karikasari ning noorte purjelaudurite Balti Mere Karikas.

Tallinna nädal 2008 regatti, millega Eesti 470 Klassiliit tähistas ühtlasi oma 20. juubelit, kimbutasid tuuleolud. Avapäeval kõigest kuni 2 m/s puhunud tuules õnnestus purjetajatel pidada kaks sõitu, laupäeval oli peakohtunik pärast tundidepikkust ootamist sunnitud vastu võtma otsuse teise võistluspäeva sõidud tuulevaikuse tõttu edasi lükata. Alles pühapäeval peeti 4-8 m/s puhuvas vahelduva tugevusega pagilises tuules kolm sõitu, olud nõudsid purjetajatelt tõsist tähelepanu ja keskendumist veepildi ja pilvede jälgimiseks.

Laser Standard klassis saavutas Eesti meistritiitli Argo Vooremaa (Rein Ottosoni Purjespordikool) 5 punktiga, hõbemedalile sõitis juunior Karl-Martin Rammo (ROPK) 7 punktiga ning pronksmedali sai Patrick Abner (ROPK) 17 punktiga. Lasereid võistles 11.

Samsung Eesti Karika võitis neljandat aastat järjest Argo Vooremaa, teine koht kuulus taas Karl-Martin Rammole ning kolmas koht Patrick Abnerile.

Finn klassis toimus esikoha nimel tihe rebimine mulluse Eesti meistri Harles Liivi (Kalev Jahtklubi) ja klassi uustulnuka Lauri Väinsalu (ROPK) vahel, meistritiitli kaitses Liiv 5 punktiga ning Väinsalu leppis hõbemedaliga 6 punktiga. Pronksmedal kuulus Heiko Eesalule (ROPK) 11 punktiga. Finne oli võistlustules 7.

Samsung karikasarja võitis mullune Laser Standard klassi kolmas mees Lauri Väinsalu. Teise koha sai sarja teise etapi vahele jätnud mullune võitja Harles Liiv, kolmanda Heiko Eesalu.

470 klassis säilitasid regati vältel liidripositsiooni õed Marjaliisa ja Elise Umb (PSS Maru) ning kindlustasid 5 punktiga Eesti meistritiitli. Regati teise koha võtsid soomlased Hanna Saari ja Mikaela Wulff 8 punktiga. Kolmas koht kuulus tiimile Henri Tauts – Oliver Vesi (ROPK), kes Eesti meistrivõistluste arvestuses said hõbemedali 11 punktiga. Esimest aastat ühes paadis istuvad Kaarel Kruusmägi ja Marko Pomerants (SMS/ROPK) leppisid 4. kohaga 14 punktiga, Eesti meistrivõistluste arvestuses sai meeskond siiski pronksi. Klassis võistlesid 10 paatkonda, sealhulgas olid esindatud kolm Soome võistkonda.

Karikasarja arvestuses läksid viimasele etapile võrdse punktiarvuga vastu Marjaliisa ja Elise Umb ning Kaarel Kruusmägi ja Marko Pomerants, võitluses Samsung Eesti karikale jäid otsustaval regatil peale õed Umbid. Kolmanda koha said Henri Tauts ja Oliver Vesi.

Teistes klassides selgitati Tallinna nädal 2008 regati võitjad ning Samsung Eesti Karika võitjad.

RS:X meeste klassis üllatas 17-aastane John Kaju (Saaremaa Surfiklubi), kel õnnestus viiest sõidust kolmes võita seni alistamatut Johannes Ahunit (Surfhouse). Kaju võitiski regati 5 punktiga, Ahun kogus 6 punkti. Kolmandaks tuli Jevgeni Bogatõrjov (GALS) 14 punktiga. Mehi võistles klassis 4.

Karikasarjas tuli esimeseks siiski kindlalt Johannes Ahun, teise koha sai John Kaju ning kolmanda Jevgeni Bogatõrjov.

RS:X alla 19-aastaste ja naiste klassis võitis kõik sõidud Kevin Jakobson (HEP) 4 punktiga, teiseks tuli Kaspar Aasa (HEP) 8 punktiga ning kolmandaks Ingrid Puusta (HEP) 11 punktiga. Klassis võistles 9 surfarit.

Samsung Karika võitis Kevin Jakobson, teise koha sai Kaspar Aasa ning kolmanda Ingrid Puusta.

Techno 293 purjelaual alla 17-aastaste arvestuses domineerisid poolakad, kes moodustasid koguni esikümne. Regati võitis Arkadiusz Brzozowski 6 punktiga, teiseks tuli Pawel Tarnowski 7 punktiga ning kolmandaks Marcin Urbanowicz 9 punktiga. Parima eestlasena sai Benjamin Siirak (HEP) 13. koha 51 punktiga. Võistlesid 20 noort, lisaks eestlastele ja poolakatele olid kohal ka lätlased.

Samsung Karika võitiski Benjamin Siirak, teiseks tuli Lisette Parika (HEP) ning kolmandaks Sander Sedrik (DAGO).

Techno 293 purjelaual alla 15-aastaste arvestuses võttis esikoha venelane Artem Murashev 5 punktiga. Teine ja kolmas koht kuulusid taas poolakatele, vastavalt Wohciech Januszewskile 9 punkti ja Monika Kraszewskale 16 punktiga. Parima eestlasena sai Nikita Rom (HEP) 6. koha 22 punktiga. Klassis võistlesid 16 noort, esindatud olid ka lätlased.

Samsung Karika võitjaks krooniti Nikita Rom, teiseks jõudis Paul Frederik Sild (Haapsalu Purjespordikool) ning kolmandaks Monika Rull (HEP).

Noorte 420 klassis jäid kahe Saaremaa Merispordi Seltsi meeskonna duellis peale Kenneth Põldema – Siim Kivi 4 punktiga, teise koha said Kalju Saar – Uku Volke 8 punktiga.

Tallinna nädal 2008 regati korraldasid Eesti 470 Klassiliit ja Eesti Jahtklubide Liit, regatti toetavad Tallinna linn, Samsung, Eesti Merevägi, Pirita TopSpa Hotell, Starter ja Eesti Jahtklubide Liit.

Samsung karikavõitjate pidulik autasustamine toimub Eesti Jahtklubide Liidu hooaja lõpetamisel 31. oktoobril. Samsung Eesti Karikas koosneb kolmest regatist nii noorte- kui olümpiaklassidele. Noorteklassid alustasid Samsung Karikasarja 13.-15. juunil Saaremaal toimunud Roomassaare regatiga, olümpiaklassid 4.-6. juulil Pirital toimunud Viimsi meistrivõistlustega. Noorte- ja olümpiapurjetajate teine etapp peeti ühiselt 28.-31. augustil Lohusalus Tallinna Jahtklubi Karikavõistlustel. 12.-14. septembril toimunud Pärnu Sügisregatt tähistas noorteklassidele ja olümpiaklassile Laser Radial viimast etappi, Tallinna nädala regatt pani punkti olümpiaklasside heitlusele.

Kõrgresolutsioonis fotosid saab alla laadida:

Kasutajatunnus: public.corpore.ee
Salasõna: Public1

Lisatud fotodel:

Umb - Umb  470

Õed Marjaliisa ja Elise Umb kindlustasid 470 klassis Eesti meistritiitli ja Samsung Eesti Karika võidu.

Hales Liiv  Finn

Harles Liiv tuli Finn klassis Eesti meistriks.

Argo Vooremaa  Laser Standard

Argo Vooremaa võitis Laser Standard klassis Eesti meistrivõistluste kuldmedali ja Samsung Eesti Karika arvestuse.

Autor: Eesti Jahtklubide Liit