Karpak võitis Austraalia meistrivõistlustel 6. koha

Deniss Karpak (Kalevi Purjespordikool) tuli maailmaedetabeli Grade 1 hulka kuuluval Austraalia Laser-klassi meistrivõistlustel kuuendaks, tõestades taaskord oma kuulumist maailma tippude hulka.

Karpak sooritas meisterliku sõitude seeria 3, 2, 2, 13, 3, 12, 41, 9, 7, 1, 4, 15, kogudes 56 punkti. Kodused meistrivõistlused võitis valitsev maailmameister Thomas Slingsby 24 punktiga (kvalifikatsioonisõidud 1., 1., 1., 5., 65 OCS, 2., 2., 3.; finaalsõidud 1., 3., 17., 5.), teiseks tuli kanadalane Michael Leigh 26 punktiga (kvalifikatsioonisõidud 2., 3., 5., 2., 1., 2., 1., 2., finaalsõidud 8., 34., 3., 2.) ning kolmandaks Nick Thompson Suurbritanniast 30 punktiga (kvalifikatsioonisõidud 3., 2., 4., 1., 2., 3., 10., 1; finaalsõidud 6., 2., 6., 23.).

Karl-Martin Rammo (Rein Ottosoni Purjespordikool) võitis 29. koha 180 punktiga (22., 17., 19., 9., 12., 7., 7., 34., 52., 48., 32., 7.), saavutades viimases finaalsõidus koguni 7. koha.

„Karpaki sõitude seeria on muljetavaldav, 6. koht täiesti eeskujulik ja ilmselt rohkem treeninguks eesootavaks MM-iks Sydney lähedal Terrigalis. Ka Rammo 29. kohta tuleb lugeda väga heaks tulemuseks, arvestades asjaolu, et tegemist on alles 18-aastase juunioriga, kes on osalenud täiskasvanute võistlustel eelnevalt kolmel korral," ütles Eesti Laser Klasside Liidu president Ants Väinsalu.

Argo Vooremaa (Rein Ottosoni Purjespordikool) lõpetas võistlused 53. kohal 304 punktiga. Tegemist on esimese korraga, kui kõik kolm võistlustel osalenud Eesti Laseri purjetajat pääsevad rahvusvahelise purjetamisföderatsiooni ISAF kõrgeima kategooria reitinguga võistlusel kuldlaevastikku.

Väinsalu sõnul näitavad sportlaste tulemused Eesti Laser-purjetamise viimase kümne aasta treeningtöö õiget strateegiat ja tulemuslikkust. „Järelkasv on heal tasemel, kodune tugev konkurents viib edasi ja ei lase ka parimatel puhata".

Karpakile ja Vooremaale on Austraalias kõige olulisem regatt 7.-13. veebruaril toimuv Laser Standard MM, kus osaleb kogu maailma eliit eesotsas maailmameister Tom Slingsbyga Austraaliast. Registreerunud on 165 sportlast 59 riigist, osavõtt on limiteeritud vastavalt eelnevatele tulemustele ja Laser klassi sportlaste arvukusele riikide lõikes.

Austraalia meistrivõistlustest võtsid osa 128 Laser-purjetajat 17 riigist. Kokku peeti 12 võistlussõitu.