Deniss Karpak sai eel-olümpial 16. koha

Deniss Karpak (Kalevi Purjespordikool) lõpetas 16.-23. augustil Hiinas Qingdao olümpiapurjespordikeskuses peetud eel-olümpiaregati 16. kohaga, võites kümnendas sõidus esikoha.

Tänavu juulikuus MM-il pronksmedali võitnud ning Eestile Pekingi olümpiale pääsme lunastanud Deniss Karpaki sõitudeseeria läks tõusujoones, kokkuvõttes kogus sportlane 121 punkti (25, 21, 20, 13, 4, (30), 14, 14, 9, 1). Kui esimesed sõidud lõpetas sportlane kolmandas kümnes, siis tuule- ja laineolud korralikult läbi proovinuna jõudis Karpak kolmes sõidus esikümnesse, kusjuures viimases sõidus kuulus talle esikoht.

Karpaki sõnul valitsesid Qingdaos keerulised ning Eesti purjetajatele ennenägematud purjetamisolud. "Nägime esimest korda nii tugevat hoovust – 60-70 meetrit minutis ehk rohkem kui 1 m/s! Samas on tuul üksnes 1-3 m/s, ent lained koguni 5-meetrised. Kõige olulisem on, et sain 2008. aasta olümpiaregati oludes treenida,” rääkis Karpak.

Eel-olümpia võitis inglane Paul Goodison 62 punktiga (3, 4, 1, 10, 7, (26), 8, 1, 3, 11, 14), napilt jäi teiseks rootslane Rasmus Myrgren 63 punktiga (8, 3, 6, (14), 5, 9, 2, 11, 6, 3, 10), kolmas koht läks poolakale Maciej Grabowskile 74 punktiga (1, 8, 22, 8, 6, 3, 4, 5, 1, (37), RAF 16). 36 sportlast pidasid Laseritel 10 võistlussõitu, esikümme pidas maha veel medalilahingu.

49er klassis võistelnud paatkond Tõnis Haavel – Lenart Kivistik (Kalevi Jahtklubi) saavutasid 9 sõidu kokkuvõttes 22. koha 151 punktiga (23, 20, 21, 21, 19, 20, 13, (24), OCS, 14). Klassi võidu võtsid inglased Stevie Morrison – Ben Rhodes 50 punktiga (6, (19), 4, 16, 2, 7, 4, 1, 2). 49er klassis võistlesid 23 paatkonda.